هشدار مهم پلیس به مردم درباره ایام تعطیلات پیش رو

کدخبر: ۶۴۴۲۱۸
معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا گفت: سوء استفاده مجرمان سایبری از ایام تعطیلات چند روزه کشور با افزایش ارسال لینک های آلوده تهدیدی علیه امنیت سایبری هموطنان است
هشدار مهم پلیس به مردم درباره ایام تعطیلات پیش رو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ رامین پاشایی در این باره اظهار داشت: با تجزیه و تحلیل پرونده های قضایی و تجربیات ادوار گذشته مشخص شده است مجرمان سایبری با توجه به ایام پایانی هفته و یا منتهی به تعطیلات چند روزه کشور اقدام به کلاهبرداری از طعمه های خود می کنند.

خبر مرتبط
هشدار پلیس نسبت به لینک‌های جعلی در خصوص ثبت‌نام در تذکر لسانی کشف حجاب

اقتصادنیوز: مرکز اطلاع رسانی پلیس در اطلاعیه ای اعلام کرد: لینک های منتشره در خصوص ثبت نام در تذکر لسانی کشف حجاب از جانب پلیس نیست.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا با اشاره به شگرد این مجرمان ادامه داد: برخی افراد سودجو با ارسال پیامک حاوی پیوندهای آلوده با عناوین دریافت کالابرگ، ابلاغیات قضائی، سهام عدالت، پرداخت وام و نظایر آن مترصد کلاهبرداری از طریق دسترسی غیر مجاز به گوشی تلفن فریب خوردگان و برداشت غیر مجاز پول از حساب های مالی آنها هستند.

وی ارسال و دریافت این پیامک در تمامی پیام رسان های بومی، غیر بومی ، گروه ها و کانال ها که شهروندان در آن عضویت دارند را ممکن عنوان کرد و حتی ارسال این پیامک ها را از طریق دوستان و آشنایان نیز محتمل دانست.

این مقام سایبری در ادامه از هموطنان خواست؛ در صورت مواجه با اینگونه پیامک های مشکوک که مشخصه اصلی تمامی آنها ارسال از طریق سرشماره های تلفن شخصی است، توجه نکنند .

سرهنگ پاشایی خاطر نشان کرد : در صورت غفلت و گرفتار شدن در دام مجرمان سایبری عموم مردم می توانند بلافاصله با شماره تلفن 096380 مرکز امداد و فوریت های سایبری پلیس فتا در سراسر کشور تماس بگیرند و از خدمات انتظامی و تخصصی این پلیس بهره مند شوند .

این مقام مسئول خبر داد : در صورت نیاز شیفت های قضائی دادگاه ها ، دادسراها و حوزه بانکداری در سراسر کشور آمادگی ارایه خدمات به افراد خواهان هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید