هشدار جدی حمدان نسبت به حمله زمینی به رفح

کدخبر: ۶۴۴۲۵۵
اقتصادنیوز: یکی از رهبران جنبش حماس هشدار داد که حمله زمینی به شهر رفح منجر به توقف مذاکرات خواهد شد.
هشدار جدی حمدان نسبت به حمله زمینی به رفح

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسامه حمدان، یکی از رهبران جنبش حماس خاطرنشان کرد مقاومت در میدان نبرد در خط مقدم درگیری مبارزه می‌کند و به دشمن ضربه وارد می‌کند.

خبر مرتبط
حمدان: پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی پایه‌گذار مرحله جدیدی شد

اسامه حمدان از رهبران جنبش حماس در مصاحبه با شبکه المنار لبنان گفت: آنچه در جریان پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی شاهد بودیم، پایه‌گذار مرحله تازه‌ای شد.

براساس گزارش المنار، اسامه حمدان اعلام کرد که مقاومت وارد مرحله رویارویی دائمی با دشمن صهیونیستی شده است و قدرت و توان مقاومت همچنان در سطحی عالی قرار دارد.

این رهبر جنبش حماس در ادامه افزود تیپ‌های نخبه ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه ازهم پاشیده‌اند.

حمدان همچنین گفت: مقاومت در سلامت کامل به سر می‌برد و دشمن اکنون با این سوال راهبردی روبه‌رو است که این نبرد تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد که تماس‌ها میان رهبران مقاومت در نوار غزه و دفتر سیاسی جنبش حماس به شیوه‌های مشخصی ادامه دارد و رهبران مقاومت از نزدیک اوضاع میدانی را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: ما با محمد الضیف (فرمانده القسام) و یحیی السنوار (رئیس حماس در غزه) دائماً در ارتباط هستیم.

اسامه حمدان عنوان کرد که دشمن صهیونیستی به تضعیف توانمندی مقاومت چشم امید دوخته اما مقاومت خود را کاملا برای نبرد آماده کرده است.

وی اظهار داشت: ما شاهد اقدام میدانی هماهنگ‌شده و مشورت بی‌وقفه میان محور مقاومت هستیم و آنچه در جریان پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی شاهد بودیم، پایه‌گذار مرحله تازه‌ای شد.

این رهبر جنبش حماس گفت یکی از مهم‌ترین نتایج این نبرد قدرت گرفتن هرچه بیشتر محور مقاومت بود. مقاومت پروژه سلطه سیاسی جدید دشمن در نوار غزه را با شکست مواجه کرد.

اسامه حمدان افزود: هر نظامی مسلحی در غزه، دشمن ملت فلسطین به‌شمار می‌آید و مدیریت اسکله دریایی در غزه برعهده دولت آمریکا است.

وی ضمن استقبال از وساطت چین گفت: مانعی برای نقش‌آفرینی طرف‌های مختلف نداریم.

اسامه حمدان تاکید کرد: در صورتیکه دشمن اقدام به حمله زمینی به رفح کند، مذاکرات متوقف خواهد شد، زیرا مقاومت زیر تبادل آتش مذاکره نمی‌کند.

وی تصریح کرد: موضع ما در رابطه با طرحی که اکنون بر سر آن مذاکره می‌شود منفی است و دشمن می‌خواهد با عملیات رفح از همه باج‌گیری کند. در صورت حمله زمینی به رفح، مقاومت اقداماتی میدانی انجام خواهد داد.

حمدان در پایان عنوان کرد: به رغم حمایت‌های آمریکا اقدامات ارتش رژیم صهیونیستی دیگر کسی را قانع نمی‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی