آینده پلاسکو در انتظار این ساختمان‌های مهم/این نهادها باید پاسخگو باشند

کدخبر: ۶۴۵۰۴۲
اقتصادنیوز: رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ساختمان‌های انبار خانه کارگر، بیمارستان بوعلی و یک شرکت لبنیاتی، به عنوان ساختمان‌هایی با پتانسیل ایجاد حادثه پلاسکویی دیگر در شهر خبر داد.
آینده پلاسکو در انتظار این ساختمان‌های مهم/این نهادها باید پاسخگو باشند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، هشتاد و هفتمین جلسه کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران برای بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن مناطق ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۹، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ با حضور شهرداران این مناطق در محل شورای شهر تهران برگزار و وضعیت ساختمان‌های بحرانی و بسیار خطرناک بررسی شد.

مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: کمیته ایمنی نشان داده که در پیگیری ایمن سازی ساختمان‌های ناایمن بحرانی و میان خطر جدی است.

بابایی، سخت گیری در حوزه ایمنی را به نفع شهروندان و مالکان و افرادی که در ساختمان های ناایمن تردد می‌کنند، عنوان کرد و افزود: شهریور ماه پایان مهلت رسیدگی به ۱۲۹ ساختمان است و باید تا این تاریخ گزارش ایمن سازی این ساختمان ها به شهروندان ارائه شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرداران نواحی مسئول مستقیم رسیدگی به ساختمان های ناایمن هستند، گفت: اجرای دستورالعمل مصوب شورای شهر شامل ارائه اخطار، نصب بنر اطلاع‌رسانی و تشکیل پرونده قضایی و پس از آن قطع انشعابات الزامی است.

خبر مرتبط
محکومیت شش ماهه برای مقصران حادثه پلاسکو

حکم محکومیت 35 مقصر حادثه پلاسکو پس از هفت سال در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

وی با بیان اینکه قرار بود تا پایان سال ۱۴۰۲ ایمن سازی ساختمان های بحرانی تمام شود اما عقب ماندگی وجود دارد، اظهار کرد: وضعیت ساختمان های ناایمن و بلند مرتبه نسبت به ابتدای دوره ششم بهتر است اما همچنان برخی مالکان نسبت به ایمن سازی و اخطارهای شهرداری و آتش نشانی بی توجه هستند.

بابایی افزود: مالکان ساختمان های یک شرکت لبنیاتی در منطقه ۹، انبار خانه کارگر در منطقه ۹ و بیمارستان بوعلی در منطقه ۱۳ تاکنون علیرغم اینکه نیروی انسانی بسیاری در آنها تردد دارند و ساختمان بیمارستان بوعلی که روزانه پذیرای بیماران است، اقدامی برای ایمن سازی انجام نداده اند.

وی با بیان اینکه این حق را برای شهروندان قائل هستیم که با وضعیت ساختمان های ناایمن شهر آشنایی داشته باشند و از تردد در آنها خودداری کنند، تاکید کرد: در صورت بروز هر نوع حادثه ای در ساختمان یک شرکت لبنیاتی وابسته به بنیاد مستضعفان، حادثه در انبار خانه کارگر حزب اسلامی کار و حادثه در بیمارستان بوعلی دانشگاه آزاد اسلامی باید پاسخگوی افکار عمومی باشند که چرا به اخطارها بی توجهی کرده اند.

بابایی تأکید کرد: طی سه سال از فعالیت شورای شهر تلاش کردیم مالکان ساختمان های ناایمن را ترغیب به ایمن سازی کنیم اما برخی مقاومت‌ها که منشا آن نامشخص است نشان می دهد از ایجاد حوادثی مشابه پلاسکو و خسارت به جان و مال شهروندان، ترسی ندارند.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تاکنون قوه قضاییه همکاری خوبی با مدیریت شهری داشته است، خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در خصوص این سه ساختمان نیز حتما ورود خواهد کرد .

بابایی تاکید کرد: مدیران شهری و مالکان ساختمان های ناایمن با مرور حادثه پلاسکو باید از این حادثه درس عبرت بگیرند و خودشان برای ایمن‌سازی پیش قدم شوند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی