اعتراض به انتخابات نایب رئیسی مجلس/ مجددا آرا شمارش شد

کدخبر: ۶۴۹۹۱۷
اقتصادنیوز: با اعتراض یکی‌ از کاندیداهای نایب رییسی مجلس دوازدهم، مجددا آراء مورد بازشماری قرار گرفت اما نتیجه نهایی تغییر نکرد.
اعتراض به انتخابات نایب رئیسی مجلس/ مجددا آرا شمارش شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «با عنایت به برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در روز سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ و اعتراض یکی از کاندیداهای نایب رئیسی به نتیجه شمارش آراء، جلسه بازشماری با حضور کاندیدای معترض، نماینده مرکز حراست و نماینده اداره‌کل هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد که نتایج جلسه بازشماری آرای نامزدهای نایب رئیسی برای اجلاسیه اول مجلس دوازدهم به شرح زیر است:

حمیدرضا حاجی‌بابایی

شمارش اولیه:۱۷۵

بازشماری: ۱۵۴

علی نیکزاد ثمرین

شمارش اولیه: ۱۶۹

بازشماری: ۱۴۲

عبدالرضا مصری

شمارش اولیه: ۱۱۵

بازشماری: ۹۶

حسینعلی حاجی دلیگانی

شمارش اولیه: ۹۶

بازشماری: ۹۰

حمید رسایی

شمارش اولیه: ۳۵

بازشماری: ۳۶

موسی غضنفرآبادی

شمارش اولیه: ۱۶

بازشماری: ۱۴

آرای باطله

شمارش اولیه: ۲

بازشماری: ۲  

براین اساس صورت جلسه بازشماری آراء اعلام می‌شود: ۱- درفرایند چاپ تعرفه رأی، توزیع تعرفه‌ها و ثبت امضاء نمایندگان و جمع‌آوری آراء که توسط سیستم اداری مجلس انجام شد، هیچگونه تناقضی وجود نداشته است. ۲- در شمارش آراء که توسط ۴ نفر از نمایندگان انجام شده است اشتباه رخ داده و مغایرت ذکرشده در جدول فوق ایجاد شده است اما باوجود اشتباه انجام شده در شمارش اولیه، در بازشماری نتیجه انتخابات نواب رئیس (نایب رئیس اول و دوم) هیچ‌گونه تغییری نداشته و آقایان حمیدرضا حاجی بابایی و علی نیکزاد ثمرین به ترتیب نایب رئیس اول و دوم هستند.

لازم به‌ ذکر است پس از ملاحظه این میزان مغایرت، با دستور رئیس مجلس بازشماری سایر آرای اعضای هیات رییسه در دستور کار قرار گرفت که با بازشماری انجام شده در حضور تعدادی از نمایندگان، هیچ‌گونه تغییری در آرای کاندیداهای ریاست مشاهده نشد و تعداد آرای نامزدهای ریاست، همان تعداد اعلام شده توسط رئیس سنی مجلس است.

همچنین بازشماری آرای دبیران و ناظران هیئت رئیسه در حال انجام است که در صورت هرگونه تغییر در نتایج، اطلاع رسانی رسمی از سوی اداره کل روابط عمومی مجلس شورای اسلامی انجام خواهد شد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی