فیسبوک و اینستاگرام در اسپانیا تعلیق شد/ علت چه بود؟

کدخبر: ۶۵۰۶۸۷
اقتصادنیوز: ناظر حفاظت از اطلاعات اسپانیا دستور تعلیق موقت ۲ محصول متا در فیس بوک و اینستاگرام را داد که مختص انتخابات آتی پارلمان اتحادیه اروپا در اینستاگرام هستند.
فیسبوک و اینستاگرام در اسپانیا تعلیق شد/ علت چه بود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر،  به گفته AEPD، ناظر اطلاعات اسپانیا این ابزارها «اطلاعات روز انتخابات» (EDI) و « واحد اطلاعات رای دهنده»(VIU) نام دارند و احتمالا قوانین حفاظت از داده این کشور را نقض می‌کنند.

در همین راستا سخنگوی متا گفت: ابزارهای مخصوص انتخابات ما به طور خاص با توجه به حریم خصوصی کاربر و براساس قانون GDPR اتحادیه اروپا طراحی شده اند. هرچند ما با ارزیابیAEPD مخالف هستیم، اما با درخواست آنها همکاری کرده ایم.

AEPD نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: فرایند پردازش داده ای که متا طراحی کرده با قوانین حفاظت از داده اسپانیا تناقض دارد و حداقل اصول قانونی حفاظت از داده، به حداقل رساندن داده‌های جمع آوری شده و محدودیت دوره نگهداری آنها را نقض می‌کند.

خبر مرتبط
گفتگوی وزیر خارجه ترکیه با نخست‌وزیر اسپانیا درباره جنگ غزه+جزئیات

اقتصادنیوز :وزارت خارجه ترکیه امروز – چهارشنبه – از دیدار وزیر خارجه ترکیه با نخست‌وزیر اسپانیا در مادرید با تمرکز بر جنگ غزه و جنایات تازه رژیم صهیونیستی در رفح خبر داد.

همچنین به گفته این سازمان متا رای دهندگان واجد شرایط را براساس داده های پروفایل کاربران در خصوص شهر محل اقامت و همچنین IPآدرس های آنان انتخاب کرده است. این درحالی است که تنها شرط رای دهی در انتخابات اتحادیه اروپا، تبعه بزرگسال بودن یکی از کشورهای عضو منطقه است. همچنین پردازش داده ها، غیر ملزوم، نا متناسب و بیش از اندازه بوده است.

خبر مرتبط
اسپانیا در قتل یهودیان دست دارد!

اقتصادنیوز :وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی