بیانیه مشترک تهران، مسکو و پکن خطاب به غرب

کدخبر: ۶۵۱۷۵۴
اقتصادنیوز: وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که تهران، مسکو و پکن در بیانیه‌ای از غرب خواستند تا با عزمی سیاسی از تشدید تنش‌ها خودداری کرده و در راستای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تلاش کند.
بیانیه مشترک تهران، مسکو و پکن خطاب به غرب

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است: جمهوری خلق چین، جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه معقدند که زمان آن فرا رسیده که کشورهای غربی از خود عزم سیاسی نشان داده و با خودداری از چرخاندن چرخه بی‌پایان تشدید تنش‌ها، گام‌های مورد نیاز را برای احیای برجام بردارند.

خبر مرتبط
ادعای عجیب اروپا درباره نقض تعهدات برجامی ایران

اقتصادنیوز: هالگارد مدعی شد: «اتحادیه اروپا همچنان از گسترش برنامه هسته ای ایران نگران است. ایران به شدت از تعهدات خود در برجام خارج شده و اتحادیه اروپا با نگرانی خاصی به ادامه انباشت اورانیوم با غنای بالا و توسعه زیرساخت‌های غنی‌سازی هسته‌ای ایران توجه دارد.»

در این بیانیه ذکر شده است که ایران، چین و روسیه این نکته را مورد ملاحظه قرار داده اند که مفاد برجام همچنان مطابق با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل اجرا می‌شود.

در این سند نوشته شده است: جمهوری خلق چین، جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه بر این باورند که مفاد برجام - همانطور که توسط قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل تایید شده - همچنان معتبر است.

سه کشور در انتهای این بیانیه آورده‌اند: اجرای کامل برجام تقریبا تمامی مشکلات در رابطه با برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز ایران را بر اساس شرایط مورد قبول برای طرفین حل‌وفصل خواهد کرد.

ایران، روسیه و چین روز چهارشنبه نیز بیانیه‌ای منتشر کرده و از غرب خواسته بودند به سمت احیای برجام حرکت کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی