چراغ سبز حماس به قطعنامه شورای امنیت/به همه ایده‌های پیشنهادی برای آتش‌بس پاسخ مثبت دادیم

کدخبر: ۶۵۲۸۱۶
اقتصادنیوز: عضو ارشد جنبش حماس تصریح کرد که این جنبش به همه ایده‌های پیشنهادی برای آتش‌بس پاسخ مثبت داده است.
چراغ سبز حماس به قطعنامه شورای امنیت/به همه ایده‌های پیشنهادی برای آتش‌بس پاسخ مثبت دادیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «اسامه حمدان» از رهبران جنبش حماس امروز (سه‌شنبه) با اشاره به پاسخ مثبت این جنبش به همه ایده‌های مطرح برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه گفت که حماس دائما خواهان آتش‌بس بوده و آماده تبادل اسرای عادلانه است.

خبر مرتبط
فور ی/ حماس، قطعنامه شورای امنیت را پذیرفت

اقتصاد نیوز :یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) اعلام کرد که این جنبش با قطعنامه شورای امنیت درخصوص جنگ غزه و آمادگی این جنبش برای مذاکره درباره آن موافقت کرده است.

وی گفت که قطعنامه شورای امنیت با وجود همه کاستی‌ها بر برقراری آتش‌بس دائمی و عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از نوار غزه تأکید دارد.

حمدان تصریح کرد که اجرای قطعنامه شورای امنیت نیز به موافقت رژیم اشغالگر با آن بستگی دارد، این قطعنامه اگرچه حاوی نکاتی است که ما آن را قبول نداریم اما اساسا مثبت است.

خبر مرتبط
حماس: آماده همکاری برای اجرای توافق آتش‌بس هستیم

اقتصادنیوز: محمود مرداوی از رهبران جنبش حماس بامداد سه‌شنبه در واکنش به تصویب پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت درباره غزه گفت که این جنبش آماده همکاری برای اجرای توافق آتش‌بس است.

این رهبر حماس همچنین گفت که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا یکی از موانع بر سر راه دستیابی به توافق است چرا که تنها بر اساس خواسته‌های رژیم صهیونیستی عمل می‌کند و مشکل اساسی، موضع آمریکاست.

وی تأکید کرد که تلاش برای اعمال فشار بر میانجی‌گران هرگز به تغییر موضع حماس منجر نخواهد شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی