افزایش محبوبیت حماس در بین مردم/ جدیدترین نظرسنجی از جنگ غزه

کدخبر: ۶۵۳۳۲۶
اقتصادنیوز: تازه‌ترین نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهد که با وجود جنگ در غزه و کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مردم فلسطین، اما این مردم با وجود همه اینها از مقاومت و جنبش حماس حمایت می‌کنند و محبوبیت این گروه به همراه رهبران آن افزایش یافته است.
افزایش محبوبیت حماس در بین مردم/ جدیدترین نظرسنجی از جنگ غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، دو سوم مردم فلسطین همچنان حمله ۷ اکتبر (۱۵ مهرماه) را  تایید می‌کنند.

براساس این نظرسنجی همچنین ۸۲ درصد از مردم فلسطین عقیده دارند که مقاومت ، آرمان مردم فلسطین را احیا کرده است و این مقاومت بوده که در افزایش به رسمیت شناختن فلسطین نقش داشته است.

این نظرسنجی را مرکز پژوهش‌های سیاسی و آماری فلسطین انجام داده که از طریق مصاحبه‌های مستقیم با افراد ساکن کرانه باختری و غزه از جمله آوارگان حاضر در کمپ‌های آوارگان صورت گرفته است.

براساس این گزارش ، ۸۰ درصد از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی یکی از نزدیکان خود را در جنگ اخیر از دست داده یا زخمی شده است.اما با این وجود، نیمی از ساکنان نوار غزه پیش بینی می‌کنند که مقاومت پیروز شود.

براساس این نظرسنجی، محبوبیت تشکیلات خودگردان فلسطین کاهش پیدا کرده است.

براساس این نظرسنجی، ۶۰ درصد از ساکنان این مناطق فلسطین خواستار انحلال تشکیلات خودگردان فلسطین شدند، درحالی که ۹۰ درصد از آنان نیز خواهان استعفای محمود عباس هستند.

براساس این نظرسنجی ۸۰ درصد از مردم فلسطین نیز مخالف سخنان ابومازن در کنفرانس سران اتحادیه عرب بودند که اخیرا در منامه بحرین برگزار شد.

عباس در سخنرانی خود گفته بود که عملیات نظامی حماس به صورت انفرادی هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) انجام شد، به اسرائیل بهانه بیشتر را داد که به نوار غزه حمله کند و به صورت نظام مند به کشتار، تخریب و آواره کردن فلسطینی‌ها دست بزند.

براساس این نظرسنجی همچنین ۷۵ درصد از شرکت کنندگان، مخالف استقرار نیروی امنیتی کشورهای عربی در نوار غزه هستند، حتی اگر ورود آنها به بهانه کمک به فلسطینی‌ها باشد.

در این نظرسنجی همچنین فلسطینی‌ها از حماس و رهبران آن؛ به ویژه یحیی السنوار رضایت دارند، درحالی که رضایت از جنبش فتح و رهبران آنها از جمله محمود عباس کاهش یافته است.

از سوی دیگر براساس این نظرسنجی، سه چهارم مردم فلسطین با عادی‌سازی روابط عربستان و اسرائیل، هرچند که شرط این عادی سازی این باشد که رژیم صهیونیستی تشکیل دولت مستقل فلسطینی را بپذیرد، مخالف هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی