مخبر برای افتتاح راه آهن رشت ـ کاسپین وارد گیلان شد

کدخبر: ۶۵۴۶۱۰
اقتصاد نیوز :سرپرست ریاست جمهوری دقایقی پیش برای افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین وارد رشت شد.
مخبر برای افتتاح راه آهن رشت ـ کاسپین وارد گیلان شد

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم از رشت، محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری دقایقی پیش برای افتتاح راه‌آهن رشت کاسپین و با اسقبال استاندار گیلان و دیگر مسئولان استانی از طریق فرودگاه سردار جنگل وارد رشت شد. 

بنا بود شهید آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی برای بهره‌برداری از راه‌آهن رشت کاسپین و دیگر پروژه‌های مصوب شده دور نخست سفر هیئت دولت به گیلان سفر کنند، اما با شهادت رییس جمهور و همراهانش، این امر میسر نشد. 

در مراسم بهره برداری از این پروژه ملی، دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه و معاون نخست وزیر آذربایجان و سفرای چند کشور نیز حضور می‌یابند. 

این مسیر ریلی اتصال ریلی مرکز استان گیلان به بندرانزلی را فراهم می‌سازد که این رویداد از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و اروپا از اهمیت بالایی برخوردار است، راه‌آهن رشت – کاسپین حلقه تکمیلی کریدور شمال – جنوب محسوب می‌شود و از این پروژه مهم به‌عنوان پل ارتباطی کشورهای اروپایی با اقیانوس هند و خلیج فارس یاد می‌شود که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

راه‌آهن رشت – بندرکاسپین به‌طول 37 کیلومتر با اعتبار بیش از 30 هزار میلیارد ریال احداث شده است و ارزش روز آن بالغ بر 60 هزار میلیارد ریال برآورد می‌شود. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی