رونمایی نیروهای مسلح یمن از شهپاد طوفان ویرانگر

کدخبر: ۶۵۶۶۹۱
اقتصادنیوز: نیروهای مسلح دولت قانونی یمن اعلام کرد که کشتی «TRANSWORLD NAVIGATOR» را در تاریخ ۲۳ ماه ژوئن (سوم تیر) به‌وسیله شهپاد «طوفان المدمر» (طوفان ویرانگر)، هدف قرار داده است.
رونمایی نیروهای مسلح یمن از شهپاد طوفان ویرانگر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این شهپاد در داخل یمن ساخته شده است و قدرت ویرانگری بسیار بالایی دارد. وزن آن به هزار تا هزار و ۵۰۰ کیلوگرم می‌رسد و از طریق کنترل از راه دور هدایت می‌شود.

خبر مرتبط
آمادگی یمن برای رونمایی از یک قایق نظامی پیشرفته

اقتصادنیوز: سخنگوی نیروهای مسلح یمن از رونمایی از یک قایق نظامی جدید خبر داد که دارای قدرت تخریب و تکنولوژی پیشرفته است.

سرعت شهپاد طوفان المدمر ۴۵ کیلومتر در ساعت بوده و در تمام شرایط آب و هوایی قادر به انجام ماموریت است.

171248324

171248323

نیروهای مسلح یمن همچنین تاکید کرد: ما به همه کشتی‌هایی که مخالف دستورالعمل‌های یمن فعالیت می‌کنند هشدار می‌دهیم که هدف اصلی این شهپاد هستند.

روز گذشته روزنامه آمریکایی «نشنال اینترست» در گزارشی با اعتراف به توانایی موشکی نیروهای مسلح یمن برای حمله به ناوهای آمریکایی نوشت: حوثی‌ها (انصارالله یمن) در اواخر سال ۲۰۲۳ ثابت کردند که می‌توانند کل نیروی دریایی آمریکا را با موشک‌هایی که در اختیار دارند، از خود دور کنند.

این رسانه آمریکایی افزود: هزینه بالای ناوهای هواپیمابر آنها را به اهدافی وسوسه انگیز تبدیل می‌کند و انهدام یا وارد کردن آسیب جدی به آنها میلیاردها دلار هزینه برای آمریکایی‌ها خواهد داشت. با آسیب آنها توانایی‌های نیروی دریایی ایالات متحده به طور جدی به خطر می‌افتد.

نشنال اینترست در ادامه گزارش خود تاکید کرد که دوره ناوهای هواپیمابر قدرتمند نیروی دریایی آمریکا با وجود موشک‌های مافوق صوت نیروهای مسلح یمن به پایان رسیده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی