این حجاج ایرانی در عربستان دفن شدند+ آمار فوت شده‌ها

کدخبر: ۶۵۸۲۴۱
اقتصادنیوز: ۲۷ زائر ایرانی در عربستان فوت کردند که پیکر ۱۲ نفر از آنها در این کشور به خاک سپرده و پیکر ۹ نفر به کشور منتقل شد.
این حجاج ایرانی در عربستان دفن شدند+ آمار فوت شده‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، ستاد مکه مکرمه در اطلاعیه ای اعلام کرد: تا بامداد امروز نزدیک به 58000 نفر از عربستان راهی ایران شده اند و جمع زائران و عوامل باقیمانده در عربستان بیش از 28500 نفر است.

ستاد مکه مکرمه در این اطلاعیه‌ای می افزاید: حدود 70 درصد از زائران ایرانی از مکه مکرمه خارج شده‌اند.

بر اساس این گزارش، تا بامداد امروز بیش از 18500 زائر ایرانی در قالب 136 کاروان در مکه مکرمه حضور دارند و تعداد حجاج در مدینه منوره نیز 10048 نفر در قالب 72 کاروان اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، تا بامداد امروز 42290 زائر و عوامل از فرودگاه مدینه و 15542 نفر هم از طریق فرودگاه جده به ایستگاههای پروازی در ایران انتقال یافتند.

خبر مرتبط
بازگشت بیش از 100 نفر از حجاج به دلیل وخامت شرایط جسمی‌

اقتصادنیوز :رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از تداوم خدمت رسانی به حجاج و اعزام ۱۱۱ نفر از حجاج به کشور به دلیل وخامت شرایط جسمی خبر داد.

این گزارش، با اشاره به انتقال مجموعاً 414 کاروان به ایران می‌افزاید که زائران این کاروان‌ها با 248 پرواز هواپیمایی ایران ایر از دو فرودگاه مدینه و جده راهی کشورمان شدند.

در این گزارش به جان باختن 27 زائر ایرانی در عربستان اشاره شده و آمده است پیکر 12 نفر از جان باختگان دفن و 9 پیکر نیز به ایران منتقل شده و انتقال بقیه پیکرها نیز در حال پیگیری است.

گفتنی است امسال 87650 زائر و عوامل کاروان های ایرانی از استان‌های مختلف کشورمان عازم سرزمین وحی شدند و خروج آنها از عربستان از طریق دو فرودگاه مدینه و جده از یکم تیر آغاز شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی