دیدار رئیس جمهور عراق با سفیر آمریکا

کدخبر: 393881
اقتصادنیوز : رئیس جمهوری عراق و سفیر آمریکا در بغداد امروز (پنجشنبه) در خصوص روابط دوجانبه و راه‌های توسعه چشم‌اندازهای همکاری در چارچوب گفت‌وگوهای راهبردی با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ دفتر رسانه‌ای برهم صالح، رئیس جمهوری عراق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، برهم صالح با متیو تولر، سفیر آمریکا در بغداد دیدار کرد.

در این بیانیه همچنین آمده است، دو طرف در جریان این دیدار به بررسی روابط دوجانبه و راه‌های توسعه آن در چارچوب گفت‌وگوهای راهبردی تا رسیدن به شراکت استراتژیک در زمینه‌های مختلف که در خدمت منافع متقابل و تحقق صلح برای ملت‌های این دو کشو و کل منطقه باشد، پرداختند.

رئیس جمهوری عراق در جریان این دیدار بر لزوم تداوم هماهنگی برای مقابله با باقیمانده‌های اعضای گروه تروریستی داعش و تثبیت و تحکیم قدرت و سلطه کشور برای اعمال قانون و نیز احترام گذاشتن به حاکمیت آن تأکید کرد.

برهم صالح همچنین بر اهمیت کاهش تنش در منطقه و ممانعت از درگیر کردن عراق در درگیری‌ها و نزاع‌های سایر کشورها تأکید کرد.

در همین راستا، سفیر آمریکا در عراق در جریان این دیدار بر پایبندی کشورش به حمایت از امنیت، ثبات و شکوفایی عراق، تثبیت حاکمیت و تمامیت ارضی آن و نیز تقویت همکاری دوجانبه در زمینه‌های مختلف تأکید کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما