درخواست آمریکا از روسیه درباره یک زندانی مشهور!

کدخبر: 406915
اقتصادنیوز: سخنگوی کاخ سفید با لحنی هشدار دهنده به روسیه، خواستار آزادی الکسی ناوالنی منتقد کرملین شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جن ساکی روز دوشنبه در نشست خبری خود افزود: در مذاکره‌ای که امروز مشاور امنیت ملی آمریکا با همتای روسی خود داشت، مساله الکسی ناوالنی یکی از موارد مطرح شده بود.

وی ادامه داد: این مساله در سخنرانی رئیس جمهوری بایدن درباره روسیه هم مطرح شد. مسئولیت آنچه در زندان دولت روسیه برای ناوالنی اتفاق می‌افتد بر عهده دولت روسیه است.

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد: آنها توسط جامعه بین المللی پاسخگو خواهند شد با این حال، ما خواستار آزادی ناوالنی هستیم.

سازمان اجرای احکام قضایی فدرال در استان ولادیمیر روسیه امروز اعلام کرد که «الکسی ناوالنی» (منتقد دولت روسیه که از اواسط ماه مارس در زندان بسر می برد) به بخش بیمارستانی محکومان در این منطقه منتقل شد.

در پایان ماه مارس(اواسط فرودین)، وکلای ناوالنی از درد شدید کمر و مشکلات جدی در پای راست ناوالنی خبر دادند. در تاریخ ۳۱ مارس(۱۱ فروردین)، معلوم شد که وی اعتصاب غذا کرده و خواستار اجازه ملاقات پزشکان غیرنظامی شده است.

در تاریخ ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین)، پزشکان مسکو در نامه ای سرگشاده در مورد وضعیت بحرانی الکسی ناوالنی که در ۳۱ مارس به دلیل امتناع از پذیرش یک پزشک اعتصاب غذا کرده بود، منتشر کردند. 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت واشنگتن درباره عواقب ناشی از مرگ الکسی ناوالنی به مسکو هشدار داده است. سالیوان گفت: "ما به طرف روسی گفتیم که مسئولیت آنچه برای ناوالنی در حین بازداشت اتفاق می افتد است. آنها توسط جامعه بین المللی پاسخگو خواهند بود. "

ناوالنی یکی از اصلی‌ترین منتقدان پوتین و از داوطلبان شرکت برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ میلادی روسیه بود که به دلیل محکومیت قبلی از نامزدی در انتخابات منع شد.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما