گفتگوی مقام زیمبابوه ای با امیر عبداللهیان

کدخبر: 458676
اقتصادنیوز: معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه با حضور در وزارت امورخارجه با امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، دیوید موسابایانا معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه که برای دیدار و گفتگو با مقامات کشورمان در تهران به سر می‌برد بعد از ظهر امروز با حضور در وزارت امورخارجه با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان در این دیدار با اشاره به جدیت دولت جدید جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه روابط با کشورهای آفریقایی، گسترش همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با زیمبابوه را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی با استفاده از روش‌های ابتکاری در حوزه‌های مختلف از جمله کشت فر اسرزمینی، صدور ماشین آلات، فروش محصولات پتروشیمی و خدمات فنی - مهندسی را از ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور دانست.

امیر عبداللهیان همکاری‌های پارلمانی دو کشور را حائز اهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد تبادل هیئت‌ها بین مجالس دو کشور در سطوح مختلف با هدف فعال سازی دیپلماسی پارلمانی و زمینه سازی گسترش همکاری‌های دو کشور به طور جدی در دستور کار قرار گیرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار همکاری کشورهای تحت تحریم ظالمانه ایالات متحده و برخی کشورهای غربی، در مجامع و سازمان‌های بین المللی با هدف مقابله با سیاست‌های اعمال شده یکجانبه و فراقانونی در مورد تحریم‌ها را با اهمیت دانست.

دیوید موسابایانا معاون وزیر امور خارجه زیمبابوه نیز در این دیدار با ارائه گزارشی از دیدارهای خود با مسئولین ذیربط در کشورمان، آمادگی کشورش جهت برگزاری نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران را اعلام کرد.

معاون وزارت خارجه زیمبابوه همکاری جمهوری اسلامی ایران با کشورش در حوزه‌های کشاورزی، همکاری در حوزه بهداشت و درمان و تسهیل ورود داروهای ایرانی به بازار زیمبابوه و استفاده از تجربیات کشورمان در زمینه‌های مختلف از جمله توسعه بنگاه‌های کوچک و متوسط، انرژی و سوخت را با اهمیت خواند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۲۹ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی