بیانیه تند رهبران فرانسه و انگلیس درخصوص اقدامات پوتین علیه اوکراین

کدخبر: 478252
اقتصادنیوز: جانسون و مکرون در یک گفتگوی تلفنی اقدامات اخیر رئیس جمهور روسیه درباره شرق اوکراین را نقض فاحش قوانین بین المللی عنوان کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس و «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه، به رسمیت شناختن جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک از سوی روسیه را ناقض قوانین بین‌المللی عنوان کردند.

تاس گزارش داد، دفتر مطبوعاتی نخست‌وزیر انگلیس در بیانیه‌ای در ارتباط با گفتگوی تلفنی «بوریس جانسون» و «امانوئل ماکرون» اعلام کرد: «اقدامات پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، نقض فاحش قوانین بین‌المللی است و مسکو با اعزام نیرو به شرق اوکراین، توافق‌نامه بوداپست و مینسک را پاره کرده است.» در بیانیه دفتر نخست وزیری انگلیس گفته شده است که اقدامات روسیه نه تنها حاکمیت اوکراین را تهدید می‌کند، بلکه حمله‌ای آشکار به آزادی و دموکراسی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: «انگلیس و فرانسه برای تقویت مرزهای اروپا و دفاع از امنیت اروپا در برابر تجاوزات فزاینده روسیه تلاش می‌کنند.»

همچنین گفته شده است که جانسون و ماکرون توافق کردند که تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌هایی که در روسیه به مقامات مسکو در تجاوز علیه اوکراین کمک مالی می‌کنند، اعمال کنند.

در انتهای این بیانیه آمده است: «جانسون در این گفتگو ماکرون را درباره تحریم‌های جدیدی که امروز علیه روسیه اعمال کرد، مطلع نمود و دو طرف توافق کردند که به کار برای هدف قرار دادن افراد و نهادهای روسی که از رویه تهاجمی پوتین حمایت مالی می‌کنند، ادامه دهند.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی