واکنش معنادار اوکراین به درخواست رئیس‌جمهور آلمان

کدخبر: 488363
اقتصادنیوز: فرانک والتر اشتاین مایر رئیس‌جمهور آلمان گفت که اوکراین با پیشنهاد او برای دیدار از کی‌یف به همراه سایر رهبران اتحادیه اروپا مخالفت کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا به نقل از فرانس ۲۴، وی اعلام کرد که کی‌یف در پاسخ به این پیشنهاد گفته است که نیازی به حضور رئیس‌جمهور آلمان در اوکراین نیست.

این مخالفت در حالی مطرح می‌شود که اشتاین مایر به دلیل روابط نزدیک چند ساله خود با مسکو، در داخل آلمان و خارج از این کشور با انتقادات مواجه شده است. 

اشتاین مایر در سفر به ورشو گفت که قصد داشته است این هفته با رؤسای جمهور لهستان، استونی، لتونی و لیتوانی به کی‌یف سفر کند تا یک پیام قوی از همبستگی مشترک اروپا با اوکراین ارسال کند. 

وی افزود: من برای انجام این کار آماده بودم اما ظاهرا کی‌یف مرا در این کشور نمی‌خواهد.

به گزارش ایرنا، اشتاین مایر پس از آنکه انتقادات از او بالا گرفت، چندی پیش موضع خود را تغییر داد و خواستار تشکیل یک دادگاه ویژه برای بررسی اتهامات جنایات جنگی علیه روسیه شد.

وی پیش از این اعلام کرده بود که تحریم‌های غرب علیه روسیه بر آلمان تاثیر خواهد گذاشت و مردم آلمان باید انتظار روزهای سختی را داشته باشند.

سفیر اوکراین در آلمان در ماه جاری از فرانک اشتاین مایر رئیس جمهور این کشور به خاطر حفظ روابط نزدیک با روسیه انتقاد کرده بود.

آندره ملینک در مصاحبه با روزنامه آلمانی تاگ اشپیگل گفت: با وجود جنگ روسیه علیه اوکراین، اشتاین مایر روابط نزدیک و شبکه ارتباطات با روسیه را حفظ کرده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی