2 شهروند آمریکایی در اوکراین کشته شدند

کدخبر: 510167
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه آمریکا از کشته شدن دو شهروند آمریکایی در شرق اوکراین خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه به وقت محلی جزئیاتی درباره این افراد یا چگونگی کشته شدن آنها ارائه نکرد، اما به سی ان ان گفت که مقامات دولتی "با خانواده‌های این افراد در تماس هستند و تمام کمک‌های کنسولی ممکن را ارائه می‌کنند."

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار سی‌ان‌ان درباره وضعیت الکساندر جان رابرت دروک و اندی تای نگوک هوین، دو آمریکایی اسیر شده در اوکراین نیز گفت: با مقامات اوکراینی و روسیه در مورد شهروندان آمریکایی که احتمالا هنگام جنگ در اوکراین توسط نیروهای وابسته به روسیه دستگیر شده اند، در تماس هستیم.

وی افزود: ما از روسیه می‌خواهیم که با عمل به تعهدات بین‌المللی خود، با تمام افرادی که در جنگ برای نیروهای مسلح اوکراین بازداشت می‌شوند، به عنوان اسیر جنگی رفتار کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: به طور کلی، دولت آمریکا در خصوص افراد ناپدید شده با آژانس مرکزی ردیابی صلیب سرخ بین المللی ارتباط برقرار می کند.

وی ادامه داد: با این حال، ما به طور علنی در مورد موارد خاص صحبت نمی کنیم. درحال حاضر اطلاعات بیشتری وجود ندارد.

پیش از این، وزارت امور خارجه آمریکا در ماه ژوئن مرگ استیون زابیلسکی، دومین شهروند آمریکایی در اوکراین را تایید کرده  و از آمریکایی‌ها خواسته بود از سفر به آن کشور خودداری کنند.

دو آمریکایی با نام‌های الکساندر جان رابرت دروک، ۳۹ ساله، از ایالت آلاباما و اندی تای نگوک هوین ۲۷ ساله، از آلاباما از اواسط خرداد ماه مفقود هستند. 

خبرگزاری رویترز  پس از اعلام مفقود شدن این افراد گزارش داد، رسانه‌های روسیه تصاویری از دو شهروند آمریکایی اسیر شده در اوکراین را منتشر کردند که می‌تواند اولین تایید اسارت این دو فرد بدست نیروهای روسیه باشد.

تیتر یک
از دست ندهید