به هیچ وجه این موادغذایی را در هواپیما نخورید!

کدخبر: ۵۱۵۷۵۷
اقتصادنیوز: ساندویچ سالامی که در فرودگاه خوردید ممکن است در طول پرواز شما را از پای بیندازد. چراکه سالامی یک غذای به شدت آلرژی است.
به هیچ وجه این موادغذایی را در هواپیما نخورید!

 

 

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از برنا، در مطالب هواپیمایی همیشه در مورد اینکه چه چیزهایی باید در هواپیما خورد، صحبت می شود اما در مورد اینکه چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم کمتر بحث شده است. بسیاری از فهرست زیر بستگی به بدن شما، حساس بودن معده و … دارد. با رعایت این نکات، شما و آن هایی که در کنار شما نشسته اند، پرواز بهتری خواهید داشت و همچنین از بیماری های غیر منتظره، پیش گیری خواهید کرد.

این کیک با طعم سیری که برای صبحانه خوردید حتما در طول پروازتان تاثیر خاصی خواهد گذاشت، اما چگونه؟ ترکیب آلیل متیل دی سولفید مجرمی است که باعث بوی یر می شود و ۲۴ ساعت زمان می خواهد تا از بدن خارج شود. خوشبختانه دکتر شریل بارینگر، پروفسور علوم موارد غذایی از دانشگاه اوهایو راه حلی برای بوی آن ها در نظر دارد که هم شما و هم بغل دستی‌تان کمتر اذیت شود: «خوردن خوراکی هایی مانند سیب یا برگ نعنا کمک می کند تا نفس شما از بوی سیر خلاص شود».

در کل پیشنهاد ما این است که خوردن سیر و پیاز را قبل و در طول پرواز فراموش کنید که ناخواسته موجب ناراحتی کسی در اطرافتان نشوید.

 

میوه خشک

همراهی یک بسته میوه خشک مثلا زردآلو مخصوصا در پروازهایی که هیچ خوراکی به شما داده نمی شود، بسیار وسوسه کننده است. اما ممکن است از خوردن آن پشیمان شوید اگر به تازگی متوجه شده اید که بیماری آسم هرچند خفیف دارید و به خصوص اینکه با عوامل آن آشنایی نداشته باشید.

با توجه به تحقیقات یک مجله تخصصی، میوه خشک حاوی سولفات است که می تواند حمله را ترویج کند. طبقه گفته به انجمن پزشکی هوافضا (Aerospace Medical Association)، سطح اکسیژن پایین ممکن است بیماری های تنفسی را بدتر کند. پس اگر شما بیماری های تنفسی دارید پس میوه خشک برای شما پاسخ سوال چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم است.

قهوه

نوشیدن یک قهوه تلخ در فرودگاه یکی از عادت های بسیاری از مسافران است؛ اما یک فنجان قهوه ۴۱۰ میلی گرم کافئین دارد. برای مثال اگر پرواز شما ۲ ساعت باشد احتمال بغل دستی هایتان را به خاطر استفاده زیاد از سرویس بهداشتی و البته بی خوابی اذیت خواهید کرد.

طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ در مجله Frontiers in Nutrition انجام شد، ۶ میلی گرم کافئین در هر یک کیلو از وزن بدن، می تواند شبیه یک داروی ادرار آور عمل کرده و به منجر به از دست رفتن آب، سدیم و پتاسیم می شود. کافئین همچنین می تواند علائمی از قبیل سردرد یا گرفتگی عضلانی ایجاد کند.

بلوچیز (پنیر آبی)

اگر حتی در سالاد هواپیمایتان هم از این پنیر استفاده شده، پیشنهاد می کنیم که آن را نخورید البته اگر به شیر حساسیت دارید. اگر هم مطمئن نیستید که به شیر حساسیت دارید یا نه اصلا سعی نکنید که در این ارتفاع آن را امتحان کنید. فشار کابین هواپیما کنترل شده است اما به هر حال فضا شبیه وقتی است که در ارتفاع ۶ هزار تا ۸ هزار پایی هستند.

این کمتر بودن سطح اکسیژن، افرادی که مشکلات تنفسی دارند را بیشتر در معرض خطر قرار می دهد و همچنین آن هایی که اختلالات گوارشی دارند نیز دچار مشکلاتی خواهند شد، مخصوصا اگر هواپیمای شما در چاله هوایی بیوفتد و تکان های شدیدی بخورد.

آجیل و کره دانه ها مانند کره بادام زمینی

بادام زمینی یک میان وعده خوشمزه است اما افرادی هم هستند که به آن آلرژی دارند. شما ممکن است شروع به خوردن بادام زمینی کنید و بعد از چند دقیقه یکی از مهمانداران اعلام کند که شخصی دچار آلرژی به آجیل شده است. از آنجا که هواپیما درصدی از هوای کابین را می چرخاند، باز کردن یک بسته آجیل یا بادام زمینی می تواند شخص آلرژیک را در معرض خطر قرار دهد.

اینکه شرکت های هواپیمایی این را جزو چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم قرار دهند یا نه و اینکه شرایط را چطور کنترل می کنند، متفاوت است.

آب شیر

مطمئنا ایرلاین ها به شما بطری های آب معدنی می دهند اما چای و قهوه ای که برای شما سرو می شود، معمولا از آب شیر درست شده است؛ شاید بهتر باشد منتظر بمانید تا هواپیما بنشیند، بعد این نوشیدنی ها را مصرف کنید. قوانین آب آشامیدنی هواپیما از سال ۲۰۰۹ می گوید که ایرلاین ها نیاز به بررسی سیستم های آب خود حداقل هر ۵ سال یک بار دارند.

مطالعه ای که در سال ۲۰۱۵ در مجله بین المللی تحقیقات محیط زیست و بهداشت عمومی انجام شد، نشان داد که آب دو هواپیمایی که آزمایش روی آن ها صورت گرفته بود، حاوی باکتری هایی بود که دلیل بیماری هستند. پیشنهاد می شود یک بطری آب خالی با خود به همراه داشته باشید و زمانی که از باجه رد شدید، آن را پر کنید.

سالامی

ساندویچ سالامی که در فرودگاه خوردید ممکن است در طول پرواز شما را از پای بیندازد. شاید ندانید اما سالامی یک غذای به شدت آلرژی است و آن هایی که حساسیت دارند، خوردن آن ممکن است باعث آلرژی هایی نظیر آب ریزش، سینوزیت و …شود. دفعه بعدی می توانید به جای ساندویچ سالامی، یک ساندویچ کباب ترکی امتحان کنید!

آدامس

آدامس شاید از نگاهتان مناسب ترین انتخاب برای زمانی است که در پرواز هستید: شما هیچ خوراکی کثیف کننده ای ندارید، غذای حجیمی نمی خورید و غذای غیر قابل هضمی هم نیست. با اینکه این موارد شاید درست باشند، اما جویدن بیش از حد آدماس باعث بیماری هایی نظیر نفخ خواهد شد و سیستم بدنتان را به هم می ریزد. زمانی که شما آدامس می جوید، هوای زیادی به بدنتان وارد می شود که باعث بیماری هایی همچنین مانند اسهال نیز خواهد شد. پس به فهرست تان در جواب سوال چه چیزهایی نباید در هواپیما بخوریم می توانید آدامس را هم اضافه کنید.

تیتر یک
کارگزاری مفید