تاکید دوحه بر ادامه رایزنی‌ها برای بازگشت آرامش به غزه

کدخبر: ۶۱۳۷۳۵
وزیر خارجه قطر در گفت وگوی تلفنی با وزیر خارجه آمریکا تاکید کرد که دوحه به ادامه تلاش‌ برای بازگشت آرامش در غزه متعهد است.
تاکید دوحه بر ادامه رایزنی‌ها برای بازگشت آرامش به غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وزارت خارجه قطر با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی در تماس تلفنی با بلینکن درباره آخرین تحولات نوار غزه و اراضی اشغالی فلسطین، راه‌های کاهش تنش و آتش بس گفت وگو کرد.

وزیر خارجه قطر در این گفت وگو با تائید براینکه دوحه به همراه شرکایش که در زمینه میانجی‌گری بین حماس و رژیم صهیونیستی فعالیت دارند متعهد به ادامه تلاش‌ها برای بازگشت آرامش در غزه هستند، تاکید کرد: ادامه بمباران نوار غزه پس از پایان آتش‌بس، تلاش‌های میانجی‌گرایانه را پیچیده و فاجعه انسانی در نوار غزه را تشدید می‌کند.

عبدالرحمن آل ثانی با تاکید دوباره بر موضع قطر مبنی بر محکومیت قاطع هر گونه هدف قرار دادن غیرنظامیان در غزه، افزود: کشتن غیرنظامیان به ویژه زنان و کودکان و اعمال سیاست مجازات دسته جمعی به هر بهانه‌ای غیرقابل قبول است.

وزیر خارجه قطر در این تماس تلفنی همچنین بر ضرورت ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای اطمینان از رسیدن کمک‌ها به مردم فلسطین که در زیر بمباران‌های (رژیم) اسرائیل قرار دارند، تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • نیم قرن با اقتصاد ایران؛ ۵ اردیبهشت

      اقتصادنیوز: در پروژه «نیم قرن با اقتصاد ایران» تلاش بر این است تا از قبل اخبار و گزارش های اقتصادی به تصویر روشنی از…

    کارگزاری مفید