کشته شدن 2 اسیر اسرائیلی در بمباران جنگنده های اف 16 رژیم صهیونیستی

کدخبر: ۶۲۲۵۹۴
اقتصادنیوز: گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش حماس شامگاه دوشنبه، ویدیویی جدید از سه اسیر اسرائیل منتشر کرد که از تل‌آویو خواستند آنها را به خانه‌هایشان بازگرداند.
کشته شدن 2 اسیر اسرائیلی در بمباران جنگنده های اف 16 رژیم صهیونیستی

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، گردان‌های القسام ویدیویی را به زبان‌های عربی، عبری و انگلیسی با عنوان «ما هنوز زنده هستیم. ما را به خانه بازگردانید» منتشر کرد.

گردان‌های القسام با انتشار ویدیویی از کشته شدن دو اسیر به نام‌های یوسی شرعابی و تایس ورسکی در بمباران ارتش اشغالگر و زنده ماندن اسیر سوم به نام نوعا ارگمانی خبر داد.

خبر مرتبط
المیادین نفوذ اسرائیل به خاک لبنان را تکذیب کرد / افشاگری درباره دروغ تازه اسرائیل

اقتصادنیوز : شبکه المیادین به نقل از منابع آگاه خود ادعای رسانه های اسرائیل مبنی بر نفوذ یک گروه از نظامیان این رژیم به خاک لبنان را دروغ دانست.

این در حالی است که روز یکشنبه، القسام ویدیویی از سه اسیر صهیونیست به نام‌های نوعا ارگمانی (۲۶ ساله) ساکن بئرسبع، یوسی شرعابی (۵۳ ساله) و تایس ورسکی (۳۸ ساله) ساکن تل‌آویو منتشر کرد که طی آن درخواستی از نخست وزیر بنیامین نتانیاهو برای توقف جنگ در غزه داشتند.

آخرین فیلم ضبط شده تصاویری جدید از سه اسیر را نشان می‌داد که در آن از شرایط سختی که در آن زندگی می‌کنند و قرار گرفتن در معرض خطر ناشی از ادامه جنگ در نوار غزه صحبت می‌کردند.

در پایان فیلم ضبط شده، نوعا ارگمانی صحبت می‌کند. او در فیلم کشته شدن دو اسیر یعنی شرعابی و ورسکی را فاش کرد و جزئیات و شرایط قتل آنها را گفت.

طبق گزارش الجزیره، ارگمانی گفت: من در ساختمانی بودم که توسط یک فروند هواپیمای اف ۱۶ متعلق به نیروهای ما بمباران شد. سه فروند موشک شلیک شد که دو فروند آن منفجر شد و سومی منفجر نشد. ما با تعدادی از سربازان القسام بودیم. ارگمانی افزود که همراه او دو اسیر یعنی شرعابی و ورسکی نیز بودند.

وی ادامه داد که این بمباران منجر به «دفن شدن همه آنها در زیر آوار» شد.

این اسیر افزود: «سربازان القسام موفق شدند جان من و تایس را نجات دهند، اما بعداً ما موفق به نجات یوسی نشدیم.»

ارگمانی توضیح داد: پس از چند روز (دو شب) من و تایس را به مکان دیگری منتقل کردند که در حین انتقال تایس مورد اصابت آتش نیروهای ما قرار گرفت و جان سالم به در نبرد و من مجروح شدم و سرم پر از ترکش است. بقیه بدنم هم جراحت برداشته‌ است.»

وی در پایان پیام خود گفت: «تایس ورسکی و یوسی شرعابی با آتش نیروهای ما کشته شدند. دست از این جنون بردارید و ما را تا زنده‌ایم به آغوش خانواده خود برگردانید. ما را به خانه بازگردانید.»

این اظهارات اسیر صهیونیست در حالی است که پیش از این القسام ویدیویی با عنوان «نظر شما چیست؟» منتشر  و ۳ احتمال را در مورد بازداشت شدگان نوار غزه مطرح کرد: اول: «آیا همه آنها کشته شده‌اند؟» دوم: «بعضی از آنها کشته و تعدادی دیگر مجروح شده‌اند» و سوم: «آنها هنوز زنده هستند.»

سپس القسام در ویدیو گفت: «امشب (شامگاه دوشنبه) سرنوشت آنها را به شما خواهیم گفت».

ابوعبیده، سخنگوی گردان‌های القسام پیشتر اعلام کرده بود: سرنوشت تعدادی از اسرا طی هفته‌های اخیر مبهم است. بیشتر آن‌ها احتمالا اخیرا کشته شده‌اند درحالی که بقیه در خطر شدید و بزرگی قرار دارند. رهبری دشمن و ارتش آن مسؤولیت جان این اسرا را برعهده دارند.

همچنین یائیر لاپید، رهبر اپوزیسیون رژیم صهیونیستی یکشنبه اعلام کرد اولویت آزادی اسرا است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی