اتهام‌زنی انگلیس علیه ایران

کدخبر: ۶۳۱۱۹۶
اقتصادنیوز: سفیر انگلیس با اتهام زنی به ایران گفت:حکومت بشار اسد همچنان با تولید و فروش کاپتاگون به کسب سودهای کلان ادامه می دهد. با حمایت گروه‌های وابسته به ایران، این تجارت مواد مخدر سازمان‌یافته‌تر، خشونت‌آمیزتر و بی‌ثبات‌کننده‌تر شده است.
اتهام‌زنی انگلیس علیه ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، باربارا وود وارد سفیر و نماینده دائم انگلیس در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره وضعیت سوریه افزود: پذیرش مجدد سوریه در اتحادیه کشورهای عربی در سال گذشته فرصتی برای حکومت سوریه جهت ایفای نقش سازنده‌تر در منطقه بود اما ما این تغییر را ندیده ایم.

سفیر انگلیس نیز همچون آمریکا دولت اسد را متهم به قاچاق قرص مخدر کاپتاگون کرد و با اتهام زنی به ایران گفت:« به طور خاص، حکومت اسد همچنان با تولید و فروش کاپتاگون به کسب سودهای کلان ادامه می دهد. با حمایت گروه‌های وابسته به ایران، این تجارت مواد مخدر سازمان‌یافته‌تر، خشونت‌آمیزتر و بی‌ثبات‌کننده‌تر شده است. این فعالیت خطرناک که شرکای ما در منطقه را در معرض خطر قرار می دهد، باید متوقف شود.»

این دیپلمات انگلیسی ادامه داد: ما باید برای رسیدگی به بحران انسانی در سوریه اقدام کنیم. ۷۲ درصد از جمعیت این کشور به کمک های بشردوستانه نیاز فوری دارند. در شمال شرق سوریه، برق بیش از یک میلیون نفر قطع شده است.

خبر مرتبط
تجاوز نظامی جدید آمریکا و انگلیس به الحدیده

اقتصادنیوز: منابع خبری سه‌شنبه شب از تجاوز نظامی جدید آمریکا و انگلیس به استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند.

وود وارد افزود: ما همچنان خواستار امدادرسانی پایدار، سریع و بدون مانع به افراد نیازمند در سراسر سوریه، از جمله در شمال غرب هستیم و از همه طرف ها می خواهیم که فعالیت های تشدید کننده تنش ها را متوقف کنند.

او اضافه کرد: ما از همه مقامات در سوریه می خواهیم که از حقوق اساسی بشر مردم سوریه محافظت کنند. ما از گزارش‌های مقامات موقت در ادلب در اجرای «قانون اخلاق عمومی» نگران هستیم. در صورت اجرا، این قانون می تواند به طور قابل توجهی بر حقوق زنان و آزادی بیان تأثیر بگذارد.

سفیر انگلیس ادامه داد: ما وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم و از شرکا می خواهیم که از نفوذ خود برای حمایت از حقوق بشر در سوریه استفاده کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید