برنامه ریزی جدید ناتو در اوکراین

کدخبر: ۶۳۸۴۴۴
اقتصادنیوز : وزیر امورخارجه لهستان با اعلام این خبر که ناتو در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد می‌کند، تاکید کرد که این هیات نمایندگی در جنگ اوکراین شرکت نخواهد کرد.
 برنامه ریزی جدید ناتو در اوکراین

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «رادوسلاو سیکورسکی» وزیر امورخارجه لهستان شامگاه پنج‌شنبه پس از نشست دیپلمات‌های ارشد ناتو در بروکسل گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یک دفتر نمایندگی برای حمایت از اوکراین ایجاد خواهد کرد.

خبر مرتبط
حضور لاوروف در نشست بحران اوکراین

اقتصادنیوز: چهارمین نشست بررسی بحران اوکراین با حضور «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و سفرای خارجی مقیم مسکو برگزار شد.

وزارت امورخارجه لهستان در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس به نقل از سیکورسکی نوشت: ما تصمیم گرفته‌ایم که در اوکراین دفتر نمایندگی ایجاد کنیم. این به معنای ورود ما به جنگ نیست، بلکه از این طریق می‌توانیم از قابلیت‌های هماهنگی، آموزشی و برنامه‌ریزی ناتو به شیوه بهتری برای حمایت از اوکراین استفاده کنیم.

بنابر گزارش خبرگزاری تاس، وزیر امور خارجه لهستان پیش از این نیز از برنامه‌ریزی برای ایجاد چنین ماموریتی قبل از نشست بروکسل خبر داده بود. او تاکید کرده بود که این دفتر نمایندگی در نبرد در اوکراین شرکت نخواهد کرد.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه اواخر فوریه گفت که حدود ۲۰ کشور غربی که در نشست اخیر پاریس درباره کمک‌های بیشتر به کی‌یف شرکت کردند، درباره امکان اعزام نیروهای زمینی به اوکراین بحث کرده‌اند. به گفته ماکرون، اجماع بر سر این موضوع حاصل نشده است اما چنین احتمالی در آینده قابل رد نیست.

پس از این نشست، اکثر کشورهایی که در آن شرکت کردند، از جمله لهستان اعلام کردند که هیچ برنامه‌ای برای اعزام نیرو به اوکراین ندارند و با ایده دخالت مستقیم در عملیات نظامی علیه روسیه مخالفند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی