حمله سایبری به آژانس های فدرال و شرکت مایکروسافت

کدخبر: ۶۳۹۹۹۳
آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا ادعا کرد که هکرهای مرتبط با دولت روسیه مکاتبات میان برخی آژانس‌های فدرال و شرکت مایکروسافت را به سرقت برده‌اند.
حمله سایبری به آژانس های فدرال و شرکت مایکروسافت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، «آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا» ضمن طرح این ادعا اعلام کرد که شناسایی این هک در اوایل سال‌جاری میلادی و در ماه ژانویه (دی) انجام گرفته بود، اما گستره این میزان هک روز پنجشنبه منتشر شده‌است.

گفته می‌شود در پی انتشار این ادعا، مایکروسافت امنیت خود را افزایش می‌دهد، به ویژه که براساس یک گزارش ادعایی دیگر، این شرکت آمریکایی به تازگی هدف یک حمله سایبری از سوی هکرهای چینی قرار گرفته‌بود.

خبر مرتبط
فوری/ حمله سایبری به وزارت جنگ اسرائیل

اقتصادنیوز: یک گروه هکری ناشناس در حمله به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، اطلاعات حساسی را به دست آورده و تاکید کرده‌است که در صورت آزادی اسرای فلسطینی حاضر به فروش این اطلاعات‌اند.

آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا در پی طرح این ادعا به سازمان‌های فدرال دستور داده است تا اقدامات لازم را برای شناسایی فوری تمام مکاتبات ایمیل در معرض خطر انجام دهند.

اریک گلدشتاین از مقامات ارشد این نهاد سایبری در آمریکا ضمن تاکید بر این موضوع که آژانس امنیت سایبری از هرگونه نقض در نهادهای فدرال آگاهی ندارد، این نقض را یک «تهدید جدی» برای دولت دانست و خطاب به نهادهای فدرال گفت که چنین نقضی غیرقابل قبول است.

پیش از این نیز پایگاه خبری تحلیل هیل متعلق به کنگره آمریکا در گزارشی، زیرساخت‌های حیاتی در سراسر ایالات متحده را هم در برابر بازیگران دولتی و هم گروه‌های کوچک غیردولتی آسیب‌پذیر دانسته بود.

هیل در این گزارش مدعی شد: زیرساخت‌های وابسته به انرژی، امور مالی و اقتصادی، غذا و کشاورزی، مراقبت‌های بهداشتی، خدمات شهری، حمل‌ونقل، آب و بسیاری موارد دیگر در آمریکا بارها و بارها توسط هکرهای وابسته به چین و روسیه مورد حمله و دستکاری قرار گرفته اند.

این رسانه در ادامه اعلام کرد: تهدیدات شناخته شده علیه زیرساخت‌های حیاتی غیرنظامی، امنیت ملی آمریکا را تهدید می کنند.

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی