در حمایت از مردم غزه؛ سفیر ایتالیا از نمایشگاه کتاب در تونس اخراج شد+ فیلم

کدخبر: ۶۴۳۶۴۱
اقتصادنیوز: تونسی‌های حامی فلسطین الساندرو بروناس سفیر ایتالیا در تونس را از نمایشگاه بین‌المللی کتاب در پایتخت اخراج کرده و دولت سفیر را به حمایت از اسرائیل در جنگ با غزه متهم کردند.
در حمایت از مردم غزه؛  سفیر ایتالیا از نمایشگاه کتاب در تونس اخراج شد+ فیلم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، معترضان در اعتراض به همدستی ایتالیا و مواضع مساعد این کشور نسبت به تجاوزات رژیم صهیونیستی و جنایات این رژیم علیه فلسطینیان در نوار غزه از هفت اکتبر، سفیر این کشور را اخراج کردند.

خبر مرتبط
اعتراضات حامیان فلسطین در 79 دانشگاه آمریکا/ آغاز تحصن دانشجویی در دانشگاه ورمونت

در ادامه اعتراضات گستدره دانشجویان حامی فلسطین در دانشگاههای، دانشگاه ورمونت هم به این اعتراضات پیوست.

به نقل از وبگاه ارم نیوز، معترضان با سفیر ایتالیا روبه‌رو شدند و به او گفتند که در تونس و در نمایشگاه عنصری نامطلوب است. آنها با سردادن شعار «ایتالیای فاشیست» و برافراشتن پرچم‌های فلسطین و درخواست آزادی فلسطین و سقوط رژیم‌های غربی همدست و مشارکت در قتل‌عام، دولت ایتالیا را به مشارکت در تجاوز به غزه متهم کردند.

همچنین فعالان هماهنگی «اقدام مشترک برای فلسطین» در جریان برگزاری این نمایشگاه در تونس، وارد غرفه مرکز فرهنگی فرانسه شدند. آنها فریاد «فرانسه استعماری» و «زنده‌باد فلسطین، عزت برای مقاومت» سر دادند.

تعداد زیادی از بازدیدکنندگان این نمایشگاه با توجه‌ به اینکه فرانسه همچنان مسؤول غارت ثروت‌های تونس برای چندین دهه است، به فعالان پیوستند و همان شعارها را سر دادند.

خبر مرتبط
سناتور آمریکایی سرکوب اعتراضات دانشجویان را نکوهش کرد

اقتصادنیوز: سناتور آمریکایی گفت که اعزام گارد ملی برای سرکوب اعتراضات دانشجویان ایده بسیار بدی است.

این امر باعث شد تا مدیریت غرفه فرانسه فعالیت‌های خود را متوقف کند و به جلسه فرهنگی پایان دهد. با افزایش تعداد معترضان خشمگین و حامیان جنبش که مخالف مواضع فرانسه به نفع رژیم صهیونیستی بودند، بسیاری از شرکت‌کنندگان نمایشگاه را ترک کردند.

رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر ۲۰۲۳ جنگ ویرانگری را علیه نوار غزه آغاز کرده که موجب شهادت ده‌ها هزار غیرنظامی که بیشترشان زن و کودک هستند، شده و علاوه بر این فاجعه انسانی بی‌سابقه و ویرانی گسترده‌ای را در نوار غزه رقم زده که در نتیجه آن در دیوان بین‌المللی دادگستری از آن به اتهام نسل‌کشی شکایت شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی