شیخ نشینان هم پشت بی بی را خالی کردند

کدخبر: ۶۴۶۲۰۱
اقتصادنیوز: برخی کشورهای عربی از جمله قطر مخالفت خود را با پیشنهاد رژیم صهیونیستی برای مشارکت در مدیریت منطقه نوار غزه پس از اتمام جنگ و اعمال کنترل بر آن اعلام کردند، همچنین مصر نیز ممانعت تل‌آویو از ورود کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه رفح را رد کرد.
شیخ نشینان هم پشت بی بی را خالی کردند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از سایت «i۲۴NEWS»،  برخی منابع مصری گزارش دادند که قطر و برخی کشورهای عربی که با موضعگیری‌های میانه خود در قبال رژیم صهیونیستی شناخته می‌شوند، مخالفتشان را با پیشنهاد این رژیم برای مشارکت در مدیریت منطقه نوار غزه در پایان جنگی که با حمله بی‌سابقه حماس به جنوب اراضی اشغالی در تاریخ هفتم اکتبر ۲۰۲۳ آغاز شد، اعلام کردند.

به گفته این منابع، مصر نیز اقدام رژیم صهیونیستی در ممانعت از ورود کمک‌های بشردوستانه از طریق گذرگاه رفح را رد کرد.

همچنین گزارش شد که گارد مرزی مصر با ورود ارتش رژیم صهیونیستی به گذرگاه رفح و آغاز درگیری‌هایی در اطراف و بیرون این شهر، بر گشت‌زنی‌های خود در مرزهای نوار غزه افزود.

خبر مرتبط
یک مقام امنیتی اسرائیلی استعفا داد!

اقتصادنیوز: رسانه‌های عبری از استعفای مسؤول برنامه‌ریزی استراتژیک در شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

برخی گزارش‌های منتشر شده از صبح روز شنبه حاکی از این است که ارتش رژیم صهیونیستی عملیات تخلیه ساکنان غزه از رفح را توسعه داده و «آویخای ادرعی» سخنگوی این ارتش در همین راستا بیانیه‌ای را به زبان عربی منتشر کرده و از ساکنان منطقه جبالیا و محله‌های السلام، النور، تل‌الزعتر و بیت لاهیا، اردوگاه جبالیا، عزبه ملین، الروضه، النزهه، الزهور، الجرن و النهضه خواست این مناطق را تخلیه کرده و به پناهگاه‌های واقع در غرب شهر غزه بروند.

خبر مرتبط
نگرانی اسرائیل از حکم دیوان بین‌المللی دادگستری/ صهیونیست ها به تکاپو افتادند

اقتصادنیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی شنبه شب اعلام کردند که برآوردها نشان می‌دهد که دیوان بین‌المللی دادگستری حکم آتش‌بس در غزه را صادر خواهد کرد.

عصر شنبه نیز همزمان با انتشار گزارش‌هایی از ورود تانک‌های ارتش رژیم صهیونیستی به بیت لاهیا و جبالیا و آغاز درگیری‌های شدیدی در این مناطق، با حمله راکتی گسترده مقاومت، آژیرهای هشدار در شهر بئر السبع در جنوب اراضی اشغالی به صدا درآمدند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی