اولین واکنش محمد شریعتمداری به رد صلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری

کدخبر: ۶۵۲۹۶۵
اقتصادنیوز: محمد شریعتمداری در واکنش به عدم احراز صلاحیت خود در انتخابات ۱۴۰۳ بیانیه ای صادر کرد
اولین واکنش محمد شریعتمداری به رد صلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شریعتمداری داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در واکنش به عدم احراز صلاحیت خود ضمن انتقاد به عملکرد شورای نگهبان در بررسی صلاحیت‌ها در عین حال تاکید کرد که تا زنده‌ام در خدمت ملک و ملت هستم و در این مسیر نه قهری وجود دارد نه خستگی.

در بخش هایی از بیانیه محمد شریعتمداری آمده است: ملت شریف ایران لطف خدای مهربان شامل حال این بنده شد که در عرصه انتخابات ریاست جمهوری اخیر، مجالی برای گفت‌وگو با شما مردم خوب این سرزمین را یافتم. تصمیم به حضور در این عرصه پس از توصیه موکد جمع قابل ملاحظه‌ای از نخبگان از اقشار مختلف اجتماعی از جمله جمعی از کارگران و کارفرمایان ، بازنشستگان، معلمان، جوانان عزیز و نخبه کشور و مشورت با مجموعه‌ای از دوستان و همراهان، که همگی نسبت به وضعیت امروز ایران ما دغدغه جدی داشتند گرفته شد. در عرصه انتخابات حضور پیدا کردم چون باور من این بود و هست که می‌توان و می‌شود با مشارکت همگانی مردم این سرزمین با خردورزی و واقع‌گرایی، با احترام به شایستگی و اتکا به شایستگان و تقدم افاضل بر اراذل، با تعامل ِ توام با حفظ اصول با جهان خارج و با میانداری و مدارا در داخل ، با کاهش نزاع ها و دعواهای بی مبنا و با شکل گیری ائتلاف های فراگیر برای حل مسائل ، اوضاع ایران عزیز و حال اهالی این سرزمین را بهتر کرد. معتقدم می‌شود با خردورزی و پرهیز از حسادت‌ها و خصومت‌ها و با تقدم بخشیدن به منافع ملی، آن‌چه از حسرت و حرمان ، بی‌عدالتی ، فقر و تبعیض، بی‌آیندگی و میل به مهاجرت، فقدان گفت‌وگو و بی‌اعتمادی در بخشی موثر از جامعه ماست و در یک کلمه حکمرانی پرهزینه را از میان برده و ایرانی آبادتر و شادتر ساخت.

وی نوشته است: مشاهده عمومیت یافتن مولفه های گفتمان ِ ضرورت از بین بردن نزاع ها برای پیشرفت و توسعه ایران در سخنان سایر کاندیداها و کنشگران سیاسی اجتماعی از جریانات مختلف ، بیانگر این واقعیت مهم است که آن‌چه در روز ثبت نام به عنوان محورهای ۴ گانه اولویت دارِ دولت آینده با مردم در میان گذاشتم می تواند محور شکل گیری یک ائتلاف ملی برای حل مسائل ایران باشد.

وی با انتقاد از عملکرد شورای نگهبان در موضوع بررسی صلاحیت ها در عین حال اظهار کرد:  به شما مردم عزیز می گویم که مستحکم‌تر از قبل در کنار دوستان و همراهان عزیز و صاحب فکری که دغدغه زندگی مردم‌ و پیشرفت و توسعه ایران را دارند در مسیر آرام کردن التهابات و درگیری‌های بنیاد برکن و در حاکم شدن خرد و راستی برعرصه های حکمرانی تلاش می‌کنم و تا زنده‌ام در خدمت ملک و ملت هستم و در این مسیر نه قهری وجود دارد نه خستگی.

شریعتمداری در پایان تاکید کرده است: نکته پایانی آنکه باز تاکید می‌کنم اکنون مجال مجادله نیست و باید همه باهم همت کنیم تا مشارکتی پرشور خلق کنیم که هم در داخل نشاط آفرین و سرمایه اجتماعی برای اصلاح امور و بهبود وضعیت شود و هم در شرایط پیچیده امروز منطقه و دنیا پیامی جامع به همه جهانیان باشد . ایام عزت ایران و ایرانیان مستدام.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی