انتخابات زودهنگام در اسرائیل برگزار می.شود؟

کدخبر: ۶۵۵۱۵۶
اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان اعتراف کرد، چرخ برگزاری انتخابات زودرس در اسرائیل به حرکت در آمده است و همه نشانه‌ها حکایت از حتمی بودن وقوع آن دارند.
انتخابات زودهنگام در اسرائیل برگزار می.شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  روزنامه معاریو در یادداشتی در این رابطه اعلام کرد، چرخ درخواست‌ها برای برگزاری انتخابات زودرس سرعت بیشتری به خود گرفته است ودر این میان اختلافات درون ائتلاف حاکم هم به خودی خود افزایش پیدا کرده است از قانون بکارگیری خاخام‌ها گرفته تا قانون الزام خدمت نظامی حریدیم‌ها به کانون اختلافات درون ائتلافی تبدیل شده است در حالیکه جریان‌های اپوزیسیون نیز جایگاه خود در مقابله با کابینه نخست وزیر بنیامین نتانیاهو تقویت می‌کنند.

آنا پراسکی تحلیل‌گر مسایل سیاسی این روزنامه عبری زبان افزود: زمانی که شرکای ائتلاف حاکم علیه یک دیگر به اظهار نظر می‌پردازند، و زمانی که نتنیاهو ترجیح می‌دهد که پاسخ شرکای ائتلافش را با کلیپ‌های ویدیوی بدهند، همگی این شرایط دینامیک بیانگر آن هستند که ما به سوی انتخابات زودرس پیش می‌رویم.

خبر مرتبط
واکنش جوزپ بورل به حمله اسرائیل به مقر صلیب سرخ در غزه

اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ضمن محکوم‌کردن حمله رژیم صهیونیستی به نزدیکی دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در غزه، خواستار انجام تحقیقات مستقل برای پاسخگو کردن مسببان این جنایت شد.

این تحلیل‌گر می‌افزاید محال است که بتوان تفسیر بهتری برای شرایطی که کابینه و ائتلاف حاکم در آن به سر می‌برد، ارائه کنیم، در لغتنامه سیاسی واژه‌های خاصی برای جایگزینی برخی از جملات به کار می‌رود، و قتی بخواهیم بگوییم که هرج و مرجی شدیدی در گرفته است باید انتخابات برگزار شود، در زبان سیاسی گفته می‌شود دینامیک‌ها بیانگر آن هستند.

پراسکی دینامیک را همانند شرایط بیماری توصیف می‌کند که به تازگی نتایج آزمایش هایش به دستش رسیده است و پزشک به او خبر می‌دهد که دیگر شخص سالمی نیست، بیماری پیچیده‌ای دارد، درست است که پزشک به او نمی‌گوید که دچار بیماری سختی شده است اما حتی پزشکان زبردست هم نمی‌توانند تضمین کنند که دوره معالجه‌ای که طی خواهد کرد به طور حتم منجر به بهبودی نهایی او خواهد شد.

خبر مرتبط
اسرائیل در این محورهای رفح پیشروی کرده است/ فرمانده عملیات حماس ترور شد؟

اقتصادنیوز: پس از گذشت شش هفته از آغاز عملیات نظامی ارتش اسرائیل در رفح، در جنوب نوار غزه، و کنترل بخش فلسطینی گذرگاه مرزی با مصر، نیروهای اسرائیلی همچنان به پیشروی در این شهر ادامه می‌دهند.

این تحلیل‌گر اعتراف می‌کند که ما در شرایط قبل از فروپاشی قرار داریم، مرحله‌ای که در آن بازیگران دو طیف ائتلاف و مخالفان بوی باروت را در هوا استشمام کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی