اسرائیل به دنبال دیوار حائل در مرز مصر است؟

کدخبر: ۶۵۷۲۳۸
اقتصادنیوز: روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی اعلام کرد تل‌آویو در صدد آن است تا جلب نظر قاهره دیوار حایل امنیتی جدیدی را در طول مرز با مصر احداث کند.
اسرائیل به دنبال دیوار حائل در مرز مصر است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، مسئولین اسرائیلی تلاش‌های خود را در مرحله پیش رو برای دستیابی به توافقی با طرف مصری جهت احداث حایل امنیتی جدیدی هستند که بر روی آن دستگاه‌های هشدار دهنده و حسگراهای مختلفی نصب و اسرائیل را از هر نوع رخنه و تحرک مطلع و تحت اشراف کامل ارتش اسرائیل قرار داشته باشد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، ارتش اسرائیل به شکل طولانی مدتی در محور نتساریم و محور فیلادلفیا حضور خواهد داشت، اما اختلاف نظر فعلی در رابطه با حضور این مسئله است که آیا ارتش اسرائیل باید در طول نوار مرزی با مصر حضور داشته باشد یا آنکه صرفا در گذرگاه رفح باقی بماند، به ویژه که توافقنامه‌ای در این رابطه با قاهره وجود ندارد.

خبر مرتبط
قاهره تکذیب کرد/ به نوار غزه وارد نشدیم

اقتصادنیوز: رسانه‌های مصری به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد قاهره ورود هرگونه نیروهای مصری به نوار غزه را رد می‌کند.

ارزیابی‌های موجوددر اسرائیل آن است که در حال حاضر 40 تونل بین رفح و سینا دایر است اما این ارقام صرفا حدث و گمان بوده و اطلاعات امنیتی مشخصی در این رابطه وجود ندارد.

به زعم این رسانه عبری زبان ارتش اسرائیل از کشف 20 تونل در این منطقه سخن می‌گوید.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی