تعهد جدید زلنسکی به لهستان/قرارداد همکاری نظامی بین دو کشور امضا شد

کدخبر: ۶۵۸۵۰۷
اقتصادنیوز: رئیس جمهور اوکراین در دیدار با نخست وزیر لهستان متعهد شد که کشورش موشک‌ها و پهپادهای روسیه در حریم هوایی مشترک با اوکراین را سرنگون کند.
تعهد جدید زلنسکی به لهستان/قرارداد همکاری نظامی بین دو کشور امضا شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز دوشنبه با دونالد تاسک نخست وزیر لهستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

زلنسکی در این دیدار که به امضای قرارداد همکاری‌های نظامی و امنیتی بین دو کشور منجر شد، متعهد شد که موشک و پهپادهای روسیه در حریم هوایی مشترک با لهستان را سرنگون کند.

زلنسکی با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از توافق امنیتی دو کشور خبر داد و گفت سند همکاری‌های نظامی دو کشور شامل آموزش یک واحد نظامی داوطلب از سربازان اوکراینی در خاک لهستان می‌شود.

زلنسکی در پیام خود از همکاری مقامات لهستان تشکر کرد.

خبر مرتبط
وزیر دفاع جدید انگلیس خیال زلنسکی را راحت کرد/ در حمایت از اوکراین متحدیم!

اقتصادنیوز: جان هیلی وزیر دفاع جدید انگلیس روز یکشنبه در سفر به شهر بندری اودسا در اوکراین وعده داد که دولت تازه این کشور مهمات، موشک و تسلیحات توپخانه‌ای بیشتری در اختیار کی‌یف قرار خواهد داد.

روز سه‌شنبه کشورهای عضو ناتو در واشنگتن گردهم می‌آیند جایی که انتظار می‌رود کشورهای عضو روش‌های ارائه کمک‌های امنیتی بلندمدت و آموزش نظامی به اوکراین را بررسی کنند. آندری دودا رئیس جمهور لهستان در نشست ناتو، حضور خواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی