مخالفت قاطع کانادا با شهرک‌سازی اسرائیل/ نقض قوانین بین‌المللی است

کدخبر: ۶۵۸۵۳۲
اقتصادنیوز: کانادا از رژیم صهیونیستی درخواست کرد تا در برنامه ساخت شهرک در کرانه باختری که مغایر با قوانین بین‌المللی است، تجدید نظر کند.
مخالفت قاطع کانادا با شهرک‌سازی اسرائیل/ نقض قوانین بین‌المللی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، کانادا امروز دوشنبه از دولت رژیم صهیونیستی خواست تا در تصمیم خود برای اعطای مجوز برای ساخت شهرک‌های بیشتر در کرانه باختری تجدید نظر کند. اتاوا اعلام کرد که این اقدام مغایر با قوانین بین‌المللی است.

وزارت امور خارجه کانادا در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور قاطعانه با تصمیم دولت اسرائیل برای تصویب شهرک سازی‌های جدید در کرانه باختری مخالف است. اقدامات یکجانبه مانند تضعیف مالی تشکیلات خودگردان فلسطین و گسترش شهرک سازی‌ها مغایر با قوانین بین المللی است.

بر اساس گزارش «صلح اکنون»، یک گروه نظارتی بر شهرک سازی، اسرائیل بزرگترین تصرف اراضی در بیش از سه دهه گذشته در کرانه باختری اشغالی را تایید کرده و طرح‌های پیشرفته‌ای برای ساخت هزاران خانه مسکونی جدید دارد.

خبر مرتبط
آغاز انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا/ ایرانیان مقیم کانادا به سیاتل و بوفالو بروند

اقتصادنیوز: رئیس دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن گفت: چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری ایران در ۲۰ ایالت آمریکا برگزار می‌شود و اکنون در ایالت‌هایی که در شمال شرق آمریکا قرار دارند مثل واشنگتن، مریلند و بوستون انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.

این اقدام‌ها آخرین گام‌های دولت تندرو رژیم صهیونیستی برای گسترش اشغالگری در فلسطین است. جامعه بین‌المللی شهرک‌سازی‌ها را غیرقانونی می‌داند و فلسطینی‌ها می‌گویند که این شهرک‌ها مانع اصلی توافق صلح پایدار هستند.

صهیونیست‌ها به طور مداوم به اشغالگری از طریق ساخت واحدهای جدید مسکونی با مجوز و بدون مجوز ادامه می‌دهند، در حالی که هم اکنون بیش از 500 هزار شهرک نشین در کرانه باختری ساکن هستند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی