پیش‌بینی قیمت سکه فردا یک‌شنبه 30 شهریور

کدخبر: 362362
روز یک‌شنبه پیش‌بینی می‌شود قیمت سکه در مدار شش روز گذشته نوسان داشته باشد.

قیمت سکه، در شش روز گذشته پشت سد 13 میلیون تومان در نوسان بوده است.نوسان قیمت سکه به مدت حدوداً 6 روز یک سیگنال مهم برای بازیگرانی است که احتمال رشد بیشتر این فلز گران‌بها را منتفی می‌دانند.

 مساله اینجاست که سکه بازان به‌خوبی محدوده حمایتی 12 میلیون و 500 هزارتومانی را هم حفظ کرده‌اند. حفظ این سطح قیمت در بازار سکه موجب شده است معامله گران در یک برزخ تصمیم‌گیری قرار بگیرند و تا زمانی که باقدرت یکی از این مرزها شکسته نشود، رفتارها بیشتر حول محور احتیاط جریان خواهد داشت.

حباب قیمت سکه در روز شنبه 29 شهریور

فشار دیگری که بر روی قیمت سکه وجود دارد، حباب آن است. ارزش ذاتی سکه در شرایط فعلی در حدود 12 میلیون و 250 هزار تومان است و سکه 12 میلیون و 800 هزارتومانی با فرض اونس هزار و 950 دلاری، با دلار 28 هزارتومانی تطبیق دارد. البته عده‌ای می‌گویند، سکه بازیگر هوشمند بازار است و به‌واسطه همین، انتظار دارند، دلار در آینده با بهای سکه منطبق شود.

قیمت اونس نیز دیگر عاملی است که در پیش‌بینی قیمت سکه موثر است قیمت جهانی طلا است.سطح قیمت جهانی طلا چند وقتی است که در مرز میانی کانال 1950 دلار در نوسان است. طلا نه از مرز 1900 عقب نشینی کرده و نه توان عبور از مرز دو هزار دلار دارد. با توجه به بسته شدن بازار ها در این سطح به نظر قیمت سکه از مسیر نیز در معرض فشار برای افزایش قیمت نیست.

تاثیر بند ماشه بر قیمت سکه

اما در کنار متغیرهای اقتصادی، عوامل سیاسی نیز در پیش‌بینی قیمت سکه هم اثر دارد فردا مهم ترین اتفاق بحث های پیرامون چکاندن بند ماشه است. طبق ادعای وزیر خارجه امریکا تحریم ها از 20 سپتامبر باز می گردد. رفتار معامله گران به این عامل نیز می تواند در قیمت سکه موثر باشد. برخی فعالان احتمال می دهند قیمت سکه فردا در این حوزه از دلار اثر می گیرد و اگر دلار نوسان داشته باشد می تواند در بازار سکه نوسان به وجود بیاید اما مهم توانایی سطوح حمایتی و مقاومتی برای تعیین مسیر آینده است.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما