تلاش اونس برای پریدن بالای خط 1900 دلار

طلا بازهم سقوط کرد

کدخبر: 362888
اقتصادنیوز: قیمت طلا روز سه شنبه نوسان بسیار محدودی داشت. نگرانی در مورد افزایش بحران کووید-19 در سراسر اروپا قبل از سخنرانی‌های کلیدی سیاست گذاران فدرال‌رزرو در این هفته، مانع فشار بیشتر دلار شد. اما امروز بازار طلا دوباره شمایلی خرسی گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی پس از رسیدن به قیمت 1881 دلار، در پایان روز دوشنبه 1.5 درصد افزایش پیدا کرد. این درحالیست که تا قبل از رسیدن به رقم مذکور 3.5 درصد سقوط پیدا کرده بود و با رشد 1.5 درصدی هنوز هم 2 درصد نسب به روز گذشته خود افت داشته است. این مقدار در روز سه شنبه به نزدیکی 1920 دلار رسید اما پس از 8 ساعت دوباره به کانال 1800 بازگشت. با این وجود اکنون طلا در جدال با خط 1900 دلار است. 

بازار‌ها

کرونا و نرخ بهره؛ حامیان حال و آینده قیمت طلا

در اوایل امروز، افزایش قدرت دلار آمریکا باعث کاهش جذابیت طلا شد، در حالی که شاخص دلار در یک شب صعود خود را نسبت به دیگر ارزهای جهانی حفظ کرد. این تغییر درقیمت دلار، قیمت طلا را به شکل قاطعانه‌تری برای دارندگان ارزهای دیگر گران می‌کند.  

اکنون تنها عاملی که از طلا حمایت می‌کند قرنطینه است. افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا نگرانی ها در رابطه با چالش کرونا در اروپا را بالا می‌برد. به همین علت تردید در مورد بهبود شرایط اقتصادی  سرمایه‌گذاران را از دارایی های پرخطر دور نگه داشته است. درهمین خصوص سرمایه گذاران اکنون چشم به سخنرانی اعضای کمیته فدرال رزرو، از جمله رئیس جروم پاول، دارند که دراواخر این هفته در کمیته‌های کنگره ایالات متحده برگزار خواهدشد. آواتار ساندو، مدیر ارشد کالاها در فیلیپ فیوچرز، در یادداشتی تاکیدکرد: «بانک های مرکزی همچنان نگرانی های زیادی در مورد رشد اقتصادی دارند. دوام نرخ بهره واقعی منفی و پایین آوردن میزان بازدهی می تواند در بلند مدت از قیمت طلا پشتیبانی کند و درنهایت قیمت طلا را به سطح قبلی 1900 دلار و یا حتی 2000 دلار برگرداند.» نرخ بهره پایین و کاهش ارزش سالانه شاخص دلار، قیمت طلا را که به عنوان یک محافظ در برابر تورم و کاهش ارزش پول قلمداد میشود، در سال جاری نزدیک به 26 درصد افزایش داده‌است.

>بیشتر بخوانید
شکست طلا از دلار /بوسه خداحافظی بر کانال ۱۹۰۰؟

 همچنین  در بازار فلزات دیگر، هر اونس نقره با 0.5 واحد دلار کاهش به 24.73 دلار رسید ، اونس پلاتین نیز با رشد 1.2 درصدی به 891.75 دلار رسید و پالادیوم با 0.9 درصد افزایش به روی 2293 دلار قرار گرفت. بازار بیت‌کوین نیز امروز به شدت ریزشی بود. قیمت رمزارز بیت‌کوین بیش از 250 دلار یا 2.5 درصد کاهش قیمت داشت. قیمت لحظه‌ای آن از 10 هزار و 700 دلار به 10 هزار و 455 دلار رسیده‌است.

  • بازار‌های جهانی 1 مهر
  • بازار‌های جهانی 1 مهر
  • بازار‌های جهانی 1 مهر
  • بازار‌های جهانی 1 مهر
  • بازار‌های جهانی 1 مهر
تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما