ارقام قابل توجه در چشم‌انداز طلا که باید جدی گرفت؛

اجبار طلا به پیروی از انتخابات 2020 آمریکا

کدخبر: 365711
اقتصادنیوز : قیمت اونس طلای جهانی در روز سه‌شنبه، با 1.5 دلار کاهش بر روی 1912 دلار قرار گرفت.

به ‌گزارش اقتصادنیوز، بازار اونس جهانی که دیروز بر روی 1913 دلار بسته شد، امروز و در آغاز کار روندی بسیار ملایم و تقریباً بی‌رمق به سمت پایین داشت. امروز بالاترین قیمت روزانه اونس 1914 دلار و پایین‌ترین قیمت آن 1905 دلب بود. تحلیل‌های فنی ساعتی، روزانه و هفتگی همگی قویاً توصیه به خرید دارند.


>>>>> بشتر‌ بخوانید
واکنش طلا به انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا
واکنش طلا به افزایش شانس بایدن

نمودار طلا

حد و حدود جدید بازار؛ ارقامی که باید به آن توجه کرد

دیروز قیمت اونس تا 1918 دلار پیش‌ رفت اما نتوانست سقف 1920 دلار، یا همان سقف جدید بازار اونس طلا را بشکند. 1918 دلار و  قیمت فعلی طلا بالاترین حد دو هفته گذشته هستند.

پایین‌ترین کف طلا نیز در روز‌های اخیر از 1850 دلار به 1880 انتقال یافته‌است. کف 1880 نیز تا امروز یعنی 8 روز 1ی در پی دوام داشته‌است. مهم‌ترین رقمی که باید به ان توجه کرد اما سقف 1920 دلار است که در این 14 روز سه‌بار تلاش به شکست آن شده ‌است.

اگر قیمت طلا از این سقف بدون کمک تصویب محرک‌‌های مالی آمریکا بگذرد، این برای طلا پالسی مثبت خواهد بود. مثبت به این معنا که اونس در این صورت دوباره به سمت آزمایش سقف 2000 دلار می‌رود. 

تاثیر محرک‌های مالی بر قیمت طلا 

محرک‌های صعودی طلا در روز‌های گذشته، بیماری ترامپ، انتخابات آمریکا و زمزمه‌های نزدیک‌شدن به توافق کنگره در تصویب محرک‌ها و بسته های حمایتی بوده است. زمزمه‌هایی که البته قدمتی سه تا شش ماهه دارند. زیرا با تصویب بسته‌ حمایتی 2 تریلیون دلاری در ماه مارس یعنی بیش از 190 روز پیش، کاستی‌های آن کم کم مشهود شد. انتخابات آمریکا نیز تنها می‌تواند بر افزایش نوسان‌های طلا تاثیرگذار باشد. به گفته رویترز از آنجایی که دموکرات‌ها خواهان بسته‌های حمایتی بالا‌تر هستند، بهبود وضعیت دموکرات‌ها در نظرسنجی‌های می‌تواند به افزایش  قیمت طلا بینجامد.

طبق نظرسنجی‌ها در مجلس نمایندگان، مجلس سنا و ریاست جمهوری اکنون دموکرات‌های پشتاز هستند. انتخابات ریاست جمهوری و پیش‌‌از آن مجلس سنا در زمینه تصویب محرک‌های مالی اهمیت بسیاری دارند. در حالی که در انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد که بایدن فاصله نسبتا امنی از دونالد ترامپ دارد (جزئیات) ، طبق نظرسنجی‌ها بنظر می‌رسد پس از 6 سال  مجلس سنا به کنترل دموکرات‌ها، با اکثریت 51 به 49 درآید.

محرک مالی

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز وطلای پایتخت

    «من به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود».…

از دست ندهید
بلیط هواپیما