اتفاق نظر کنگره به رد کمک‌های مالی، بازار‌ها را نزولی کرد

ریزش طلا در بازار جهانی

کدخبر: 366857
اقتصادنیوز : قیمت طلا روز دوشنبه، پس از رسیدن به بالاترین سطح در سه هفته گذشته، نزولی شد. قیمت اونس طلا در نیمروز 0.4 درصد کاهش داشته است. به گفته تحلیل‌گران دلیل این کاهش قیمت،بن بست در مذکرات برای تصویب بسته‌ محرک جدید مالی ایالات متحده مواجه است.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز دوشنبه در اولین روز این هفته بازار قیمت اونس روندی نسبتاً ریزشی داشت. قیمت هر اونس طلا اکنون با 8 دلار کاهش بر روی 1919 دلار قرار دارد. در بازار طلا کف قیمت 1920 دلار عنوان می شود این کف دو بار امروز شکست اما هر بار طلا توانست از آن بالا بیاید.

بالاترین قیمت اونس در ساعت 2 بعد از ظهر 1932 دلار و پایین ترین آن 1919 دلار بوده است. مقاومت کنونی کف 1920 برای افزایش قیمت  طلا می‌تواند خبر خوبی باشد. تحلیل‌های فنی برای ساعات و روز‌های آینده با وجود وضعیت ریزش این نکته را منعکس می‌کنند. 

تحلیل‌های فنی

دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان به اتفاق کمک‌های مالی را رد کردند

براساس گزارش روز گذشته اقتصادنیوز  هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها پیشنهاد 1.8 تریلیون دلاری استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا را رد کردند و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد این اتفاق خبر بدی برای طلا بود اما به‌نظر می‌رسد با توجه به اینکه اختلافی بر سر جزئیات و حجم بسته وجود دارد تا تصویب اصل بسته، بازار طلا هنوز امیدوار به صعود مانده است. در واقع فعالان انتظار دارند در نهایت بسته به تصویب خواهد رسید اما ابهام و چالش بر سر حجم بسته مذکور است.اگر چنین اتفاقی رخ دهد با تزریق دلار به اقتصاد نرخ تورم بالا می رود. در شرایطی تورمی نیز طلا پناهگاه سرمایه گذاران خواهد شد. شاید دلیل چنین رویکردی، تحلیل سرمایه گذاران از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری امریکا است.

>>>بیشتر بخوانید
آژیر قرمز در بازار طلا/ کنگره لنگر می‌اندازد تا طلا رها شود؟

در حالی که تنها 3 هفته دیگر انتخابات 3 نوامبر (13 آبان)  باقی مانده است، سرمایه گذاران پیش‌بینی می‌کنند که جو بایدن دموکرات، احتمالاً پیروز ریاست جمهوری آمریکا و بسته‌های کمکی بزرگتری را ارائه می‌دهد. یوسوکه اوکادا مدیر فارکس در بانک میتسوبیشی تراست می‌گوید. طی چند روز گذشته، بازارها در انتظار پیروزی بایدن در انتخابات هستند. 

در بازار فیزیکی طلا نیز روند امیدوار کننده است، در این بازار هفته گذشته به این امید که جشنواره های مهم، مشتریان را به فروشگاه ها برگرداند برای اولین بار از اواسط ماه اوت در هند ارزش  سهام جواهرات  بالا رفت. نقره با 0.4 درصد کاهش به 25.02 دلار در هر اونس ، پلاتین با 1درصد کاهش به 876.80 دلار رسید و پالادیوم با 0.2درصد افت به 2435.35 دلار رسید.

شاخص دلار در بازار جهانی

شاخص دلار نیز همانند سایر بازار تحت تاثیر مذاکرات برای بسته مالی است، شاخص دلار در اوایل روز دوشنبه و پس از ناامیدی برای توافق مالی بین مجلس نمایندگان و دولت 0.1 درصد افزایش یافت. شاخص دلار روز جمعه پس از افزایش امیدها برای دستیابی به توافق‌های مالی جدید ایالات متحده بزرگ‌ترین افت  را در سه هفته گذشته به خود دید. این شاخص دلار پس از رسیدن به 92.99 واحد یعنی پایین ترین سطح سه هفته گذشته، امروز به 93.11 بازگشت. 

نمودار طلا

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا در هفته چهارم فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: حرکات عجیب صعودی در بازار «آلت‌کوین‌ها»،‌ نگاه معامله گران بازار داخلی را به خود خیره کرده است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما