بازدهی بیت کوین 295 درصد شد

سقوط دلار به کف سه ساله

کدخبر: ۳۸۲۷۶۵
اقتصاد نیوز: شاخص دلار به کف سه ساله رسید تا طلا رشد قیمت را تجربه کند بیت کوین نیز پس از یک اصلاح دوباره صعود را از سرگرفت تا بازدهی یک ساله خود را به مرز 300 درصد برساند.
سقوط دلار به کف سه ساله

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، بعد از اینکه طلا و بیت کوین در روزهای اخیر استراحتی به خود دادند و نفسی تازه کردند، دوباره در روزی که گذشت روندی صعودی را آغاز کردند.

بر اساس گزارش اینوستینگ، قیمت طلا برای دومین روز متوالی در روز چهارشنبه افزایش یافت. بعد از سقوط دلار به پایین ترین سطح تقریباً سه ساله ، خریداران بیشتری به سمت فلز زرد متمایل شدند ، که به عنوان یک پناهگاه ضد تورمی و رقیب دلار برای سرمایه‌گذاران به حساب می آید.

طلا در حال اتمام سال 2020 است و در چهار روز کاری از پنج روز کاری گذشته 12 درصد افزایش یافته است و از کف قیمت 1870 دلار بالاتر آمد. این فلز گرانبها برای سال میلادی ، 22٪ افزایش یافته است.هرچند که سودهای روزانه طلا در هفته پایانی سال چشمگیر نیستند ، به طوری که صعود به روزهای سه شنبه و چهارشنبه فقط 0.7 درصد است.

 

قیمت طلا در روزهای آخر ۲۰۲۰

در معاملات روز چهارشنبه ، معاملات آتی طلای آمریکا برای تحویل در ماه فوریه ، با 10.50 دلار یا 0.6٪ افزایش به 1889 دلار رسید. در روز قبل ، طلای فوریه 2.50 دلار معادل 0.1٪ سود کسب کرد.قیمت لحظه ای طلا نیز 1890.80 دلار بود که 12.38 دلار یا 0.7 درصد رشد داشت.نرخ برابری دلار که در برابر سبد شش ارز اصلی قرار گرفت ، در پایین‌ترین ارزش خود نسبت به آوریل 2018 سقوط کرد و به زیر 89.52 معامله شد.

 

ضعف دلار از طلا حمایت کرد

جوئل فرانک ، تحلیلگر فنی طلا که برای وبلاگ بورس جهانی می نویسد ، گفت: ضعف دلار آمریکا نیروی محرک برای دستاوردهای گسترده در بازارهای فلزات گرانبها بوده است. بیشتر موسسات پیش‌بینی تضعیف بیشتر دلار را برای سال 2021 کرده اند. زیرا رشد جهانی ، در نیمه دوم سال ، به هر حال ، با نزدیک شدن اقتصادهای بزرگ از رهایی کرونا، شاهد بهبود چشمگیری است. اگرچه ارزش دلار آمریکا با بالاترین سطح ارزش خود خود در سال 2020 فاصله زیادی ندارد اما به نظر می‌رسد معامله‌گران علاقه دارند با پیش کشیدن تضعیف دلار در سال آینده زمینه را برای سودگیری در بازارهای دیگر فراهم کنند.

این سایت به سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کند در مدت کوتاه باقی مانده در سال ۲۰۲۰، طلا بخرند. البته این سایت تحلیلی به سرمایه‌گذاران خرید دلار را نیز پیشنهاد می‌کند.

افزایش دوباره قیمت نفت

بر اساس گزارش سی ان بی سی، در بازار نفت بسته کمک مالی ویروس کرونا در آمریکا و کاهش موجودی نفت خام از قیمت‌ها پشتیبانی  کردند.

معاملات آتی نفت خام برنت با 10 سنت یا 0.2 درصد افزایش به 51.19 دلار در هر بشکه رسید و نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) با 9 سنت یا 0.2 درصد رشد به 48.09 دلار در هر بشکه رسید.استفان اینس ، استراتژیست ارشد بازار جهانی در Axi ، گفت: قیمت‌های نفت با یک دلار ضعیف‌تر در طی یک شب نوسان داشت و سرانجام در گزارش موجودی اسنتیتوی نفت آمریکا حامی خود را پیدا می‌کند. امروز صبح انستیتوی نفت آمریکا در گزارشی موجودی نفت خام را بسیار بیشتر نسبت به پیش‌بینی کارشناسان، برای هفته منتهی به 25 دسامبر اعلام کرد.

۲۹۵ درصد افزایش قیمت بیت کوین در یک سال

قیمت بیت کوین (BTC) پس از به پایان رسیدن رکورد آخر هفته، چند روز طول کشید تا نفسی تازه کند. اوایل صبح چهارشنبه یکبار دیگر سرعت صعودی خود را از سر گرفت و  رقم 28579.59 دلار را به ثبت رساند.

پیش از سقوط مجدد به 27،772.99 دلار ، در 24 ساعت گذشته 4.14٪ افزایش داشت. قیمت بیت‌کوین از سال گذشته بیش از 295٪ افزایش یافته است.

 

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • بررسی بازار رمزارز باتکیه‌بر تحلیل آنچین و تحولات بنیادی

      اقتصادنیوز: در چند ماه اخیر بخش عمده‌ای از فعالیت رسانه‌های رمزارزی و حتی اقتصادی در سطح بین‌الملل، به پوشش اخبار…

    کارگزاری مفید