در بازار پشت خطی اسکناس آمریکایی چه خبر بود؟

آخرین شانس رشد قیمت دلار؟

کدخبر: 391252
اقتصاد نیوز: در روزی که بازار هرات به دلیل اعتراضات صنفی تعطیل است دلار آخرین بخت خود را برای ورود به فاز افزایشی آزمون می کند.

به گزارش اقتصاد نیوز،اگر امروز دلار نتواند از محدوده 24 هزار و 500 تومان عبور کند، امیدهای افزایشی ها بار دیگر نا امید خواهد شد. ناامیدی از روند افزایشی می تواند با افزایش شدید میزان فروش ها دنبال شود و قیمت را به سوی کف های پایین تر هدایت کند. با این حال، حداقل نشانه ها در معاملات پشت خطی نشان می داد که دلاری ها به راحتی حاضر نیستند، فرصت افزایشی روز یک شنبه را از دست بدهند.

آن ها در معاملات شنبه شب خریدار بودند و حتی قیمت را در مقطعی به بالای 24 هزار و 300 تومان آوردند. آنها حتی سعی می کردند بر روی این موضوع مانور کنند که آمریکا قرار نیست به برجام بازگردد و لغو تحریم ها نیز رخ نخواهد داد. با این حال، نکته ای که این عده به آن توجه نمی کردند، پایان فشار حداکثری بود.

دلار پشت خطی

در واقع ممکن است گشایشی به زودی در روابط ایران و آمریکا رخ ندهد، ولی حداقل چنین تصوری در میان برخی معامله گران بازار وجود دارد که فشارها بر ایران نه تنها اضافه نخواهد شد که گشایش هایی نیز در حد محدود رخ خواهد داد. عده ای حتی عنوان کرده اند، ممکن است که به ایران اجازه داده شود، تا حدی به منابع ارزی بلوکه شده خود دسترسی پیدا کند. به زبان ساده تر می توان گفت، عده ای از بازیگران افزایشی تصور می کنند، با تعدیل انتظارات برجامی می توانند قیمت دلار را به سوی سطوح بالاتر هدایت کنند، ولی معامله گران بزرگ سایه احتمال گشایش های حتی کوچک در حوزه ارز را هم چنان جدی گرفته اند.

مساله بعدی این است که گفته می شود معاملات بازار هرات به دلیل برخی اعتراضات صنفی بازیگران این بازار تعطیل شده است. در چنین شرایطی، به نظر می رسد نقش بازارهای همسایه سلیمانیه عراق و دبی امارات پررنگ تر شود. در روزهای اخیر مخصوصا بازار سلیمانیه نقش سیگنال دهنده قوی را گفته می شود ایفا کرده است و دیشب نیز دلار در آن منطقه جغرافیایی در سطوح بالاتری نسبت به بازار تهران بود. در بازار حواله نیز با توجه به حفظ محدوده 6 هزار و 700 تومانی، می توان انتظار رشد قیمت دلار در بازار داخلی را داشت.

 

تیتر یک
  • ۹۱ میلیارد تومان پول حقیقی وارد بورس شد

    در اولین هفته کاری مرداد ۱۴۰۰ میانگین ارزش صف‌های خرید پایانی بازار سهام رشد ۴۵ درصدی داشت و ششمین هفته صعودی بازار…

از دست ندهید
بلیط هواپیما