نفت ۶۰ دلاری شد

ولنتاین بیت کوین در بازارها/ افت قیمت طلا

کدخبر: 393257
یک شنبه قیمت بیت کوین دوباره به 50 هزار دلار نزدیک شد اما از این مرز عبور نکرد. قیمت طلا نیز نزولی روز را پشت سرگذاشت تا آینده آن بیش از قبل کدر شود. شاخص دلار هم در `پایان روز به پایین ترین سطح دو هفته نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز، در نخستین روز معاملات جهانی، قیمت نفت و سهام صعودی بود، اما قیمت طلا و قیمت بیت کوین روند کاهشی داشتند. به نظر می رسد امید به واکسن کرونا  بر روی تقاضای نفت و همچنین نوسانات شاخص ها تاثیر مثبت گذاشته است اما این امید قیمت طلا و بیت کوین عناصر دیگری این بازارها را در جهت منفی تحت تاثیر قرار داده است.

خوش بینی به واکسن کرونا و بایدن

بر اساس گزارش رویترز، سهام جهانی برای یازدهمین روز متوالی افزایش یافت تا  تحت تاثیر خوش بینی در مورد توزیع واکسن COVID-19 و کمک های مالی جدید از واشنگتن به اوج گیری جدیدی فکر کند ، تنش در خاورمیانه نیز قیمت نفت را به بالاترین سطح 13 ماهه رساند.

از آنجا که افراد بیشتری در سراسر بازارهای اصلی مانند ایالات متحده واکسینه می شوند و جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، قصد دارد 1.9 تریلیون دلار محرک اضافی به اقتصاد وارد کند ، تجارت به اصطلاح خریدهای تورمی در روزهای اخیر دیده شده است.

دلار در حالیکه بازرگانان با احتیاط بیشتری به نرخ سرعت رشد اقتصاد ایالات متحده نگاه می کردند ، در پایین ترین سطح دو هفته باقی ماند.  در حال حاضر شاخص دلار با کاهش ۰.۱۵ واحد به ۹۰.۳۲۰ رسید.

بایدن

آینده تاریک برای قیمت طلا

سایت کیتکو،با اشاره به با کاهش قیمت اونس در محدوده جدید اعتقاد دارد احساسات نزولی دوباره در حال بازگشت به بازار طلا است.

مورگان استنلی(بانک بین المللی) درباره آینده قیمت طلا دید نزولی دارد، این بانک اعتقاد دارد در پایان امسال شاهد افت قیمت هر اونس به زیر 1800 دلار هستیم. این چشم انداز در حالی است که قیمت هر اونس در حال حاضر بین مقاومت حدود 1850 دلار و هر اونس 1800 دلار معامله می شود.

اندرو شیتز ، مدیر ارشد استراتژیست بین المللی مورگان استنلی ، در گزارش اخیر خود گفت که اگرچه انتظار می رود تورم در سال 2021 افزایش یابد ، اما برای حمایت از قیمت طلا کافی نخواهد بود.

LYNXNPEF0N0TA_M

او گفت: « اقتصاددانان مورگان استنلی پیش بینی می کنند که تورم ایالات متحده طی دو سال آینده کمی بیش از 2٪ افزایش یابد. بنابراین این میزان تورم سناریوی فرار به سوی طلا به نظر نمی رسد.»

این بانک گفت ، تورم ضعیف ، همراه با چشم انداز اقتصادی بهبود یافته ، همچنان بر روی قیمت طلا سنگینی می کنند.

براساس گزارش مارکت پلاس، طلا در آغاز هفته میلادی ضررهای ناچیزی را تجربه کرده است. فلز زرد همچنان از روند نزولی آسیب پذیر به نظر می رسد ، اگرچه با وجود چندین تلاش برای شکست نقطه 1800 ، تاکنون توانسته مقاومت خوبی را داشته باشد.در پایان کار بازار ها در بامداد امروز قیمت هر اونس طلای نقدی با کاهش حدود ۶ دلار به ۱۸۱۸ دلار رسید.

gold

ورود قیمت نفت به سطح ۶۰دلاری

براساس گزارش مارکت پلاس، نفت وست تگزاس اینترمدییت به بالای 60 دلار رسید. به طوری که قیمت نفت یک بار دیگر در حال افزایش است ، وست تگزاس اینترمدییت امروز برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته به بالای 60 دلار رسید. خوش بینی در مورد چشم انداز آینده نفت و پایین نگه داشتن تولید در درجه اول  ، موجب افزایش قیمت نفت شده است همچنین از سوی دیگر به نظر می رسد هوای سردتر در جهان محرک دیگری به نفت وارد کرده است.

در حال حاضر قیمت هر بشکه نفت خام برنت با افزایش ۱.۳۶ درصد یا ۰.۸۵ دلار به ۶۳ دلار و ۲۸ سنت رسید. همچنین نفت خام وست تگزاس اینترمدییت با افزایش ۱.۱۱ درصد یا ۰.۶۶ دلار با قیمت ۶۰ دلار و ۱۳ سنت به فروش رسید.

بیت کوین به رکوردهای جدید دست یافت

براساس گزارش سی ان بی سی، قیمت بیت کوین در روز یکشنبه به بالاترین رکورد تقریبی 50هزار دلاری رسید ، زیرا شرکت های بزرگ فورچون 500  به پشتیبانی از ارزهای دیجیتال روی خوش نشان دادند.

بر اساس داده های وب سایت صنعت CoinDesk ، بزرگترین ارز رمزنگاری شده جهان  بیش از 5 درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت خود در تاریخ 49،716 دلار رسید. اما در ادامه روند روز دوشنبه قیمت بیت کوین و دارایی دیجیتال  معکوس شد و در 24 ساعت گذشته 2.4٪ فرو ریخت و با قیمتی در حدود 47،925 دلار فروخت.در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۴۸ هزار و ۷۱۱ دلار است.  برخی اتفاق دیروز را یک اصلاح روند توصیف می کنند از این دید آینده بیت کوین صعودی است زیرا پذیرش آن در بازارهای جهانی در حال افزایش است. ظاهرا موسسه مورگان استنلی با رعایت برخی مقررات و ثبت نام در حال آماده شدن خرید ارز دیجتالی برای مشتریان است. این اتفاق بیت کوین را یک گام دیگر به هدفی که دارد نزدیک می کند. دارایی در کلاس مدنظر وال استریت.

coindesk-BTC-chart-2021-02-16

تصور می شد که افزایش قیمت در روز ولنتاین توسط اخبار مربوط به داغ شدن بحث بیت کوین بین شرکت های بزرگ مانند تسلا ، مسترکارت و BNY Mellon ادامه داشته باشد اما این چنین نشد.قیمت بیت کوین در سال 2020 بیش از چهار برابر شده و از ابتدای سال جاری بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

106839886-1613137951786-gettyimages-1231048263-widak-teslabuy210208_npv7Z

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما