قیمت دلار هرات بالاتر از دلار تهران

سکه مرز حساس را پس گرفت/ناکامی قیمت دلار

کدخبر: 408517
قیمت سکه مرز 10 میلیون تومانی را پس گرفت اما قیمت دلار نتوانست بالای مرز حساس 23 هزار و 800 تومان را پس بگیرد و سطح زیر 23 هزار و 700 تومان نوسان دارد.

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت سکه و دلار در روز گذشته تغییرات منفی را ثبت کردند و مرزهای حساس خود را از دست دادند.

در شروع معاملات روز شنبه قیمت دلار آمریکا افزایش یافت و نرخ ابتدایی آن بالای مرز 23 هزار و 800 تومانی قرار گرفت. قیمت دلار هرات نیز به دلار بازار آزاد نزدیک بود.

دلار هرات در روز گذشته به زیر 23 هزار و 800 توان کشیده شد، اما امروز بالای آن نوسان می‌کرد. در ابتدای امر نرخ‌های دلار بازار داخل و دلار هرات به هم نزدیک بودند، اما در ادامه دلار بازار داخل دوباره به زیر مرز 23 هزار و 700 توان کشیده شد.

در نتیجه همبستگی بین دلار هرات و بازار داخل ضعیف شد. دلار هرات بالای 23 هزار و 800 تومان نوسان می‌کرد و دلار بازار آزاد زیر مرز 23 هزار و 700 تومان جابجا می‌شد. قیمت سکه امامی نیز که دیروز مرز حساس 10 میلیون تومانی را از دست داده بود، امروز آن را پس گرفت و تا پایان معاملات نیمه اول روز آن را حفظ کرد.

بازار ارز عکس

تغییرات قیمتی سکه

سکه امامی که در روز گذشته مرز حساس 10 میلیون تومانی را از دست داده و در آخرین ساعات روز گذشته تا 9 میلیون و 960 هزار تومان نزول کرده بود، امروز رشد کرد و مرز حساس را پس گرفت. قیمت سکه در شروع معاملات امروز 10 میلیون تومان بود. نرخ سکه در ادامه قدری نوسان کرد و معاملات نیمه اول روز را روی مرز 10 میلیون تومان به پایان رساند.

قیمت ابتدایی نیم سکه، سکه ربع و سکه گرمی نسبت به قیمت‌های انتهایی دیروز تفاوتی نداشت. نیم سکه 5 میلیون و 500 هزار تومان معامله شد و سکه ربع روی 3 میلیون و 600 هزار تومان قرار داشت. قیمت ابتدایی سکه گرمی نیز 2 میلیون 50 هزار تومان بود. تا پایان معاملات نیمه اول روز تنها قیمت سکه گرمی قدری افت کرد و نیم‌سکه و ربع سکه تغییری ثبت نکردند. سکه گرمی در طول معاملات نیمه اول روز 50 هزار تومان افت کرد و روی 2 میلیون تومان قرار گرفت.

در اکوایران ببینید:روند قیمت سکه طلا و دلار چگونه خواهد بود ؟

برگشت گرم طلا به بالای یک میلیون

طلای 18 عیار در روز گذشته به زیر 1 میلیون تومان کشیده شد و دوشنبه را با نرخ 993 هزار تومان به پایان رساند. قیمت ابتدایی طلای 18 عیار در معاملات روز سه‌شنبه 997 هزار تومان بود، اما در همان ابتدای امر رشد کرد و در حدود 1 میلیون تومان و بالای آن قرار گرفت. طلای 18 عیار دوباره افت کرد و معاملات نیمه اول روز را روی 995 هزار تومان به پایان رساند.

نوسان طلای جهانی

قیمت طلای جهانی در روز سه‌شنبه کار خود را در نزدیکی 1780 دلار شروع کرد و در ابتدای امر قدری بالا رفت، اما دوباره نزولی شد و به نزدکی 1776 دلار باز گشت. بخشی از نوسان سکه بازار داخل تحت تاثیر فراز و فرود طلای جهانی اتفاق افتاد.

تغییرات قیمتی دلار

دلار آمریکا دیروز دو مرز حساس را از دست داد. قیمت دلار در انتهای معاملات روز گذشته زیر 23 هزار و 700 تومان و روی 23 هزار و 620 تومان بود. قیمت این ارز در ابتدای معاملات سه‌نشبه با 230 تومان افزایش روی 23 هزار و 850 تومان قرار گرفت.

در ادامه معاملات نرخ دلار دوباره افت کرد و روی 23 هزار و 650 تومان معاملات نیمه اول روز را به پایان رساند.

دلار هرات بالاتر از دلار تهران

دلار هرات هم که در روز گذشته به زیر 23 هزار و 800 تومان کشیده شده بود، در روز سه‌شنبه رشد کرد. دلار هرات در ساعات ابتدایی معاملات در حوالی 23 هزار و 820 و 23 هزار و 840 تومان نوسان می‌کرد و قیمت‌های گزارش شده از دلار هرات به دلار بازار داخل بسیار نزدیک بود. اما در ادامه با افت قیمت دلار در بازار داخل اختلاف بین دلار هرات و بازار داخل زیاد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما