هفته شورانگیز بازار جهانی

مجوز پنجمین بانک بزرگ آمریکا به بیت کوین

کدخبر: 410504
اقتصادنیوز : دوج کوین و اتریوم این هفته در میان شور و هیجان بازار رمزنگاری به بالاترین سطح قیمت رسیدند. خبرهای حکایت از این دارد که گلدمن نیز استفاده از بیت کوین را در قالب برخی روش های بیت کوین به رسمیت شناخته است.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا سرانجام روز پنجشنبه پس از 10 هفته ،کانال 1800 دلاری خود را پس گرفت.معاملات آتی طلا 32.85 دلار یا 1.8 درصد رشد داشت و هر اونس به 1817.05 دلار رسید. بالاترین سطح معاملات 1818.25 دلار بود.

طلا

یکی از دلایل رشد قیمت طلا کاهش بازدهی اوراق خزانه داری آمریکا بود.بازده خزانه داری آمریکا با وجود کاهش اعلام بیکاری ، به روند کاهشی خود ادامه داد. مطالبات اولیه در مورد مزایای بیکاری هفته گذشته به شدت کاهش یافت و برای اولین بار از زمان کووید 19 به زیر 500 هزار فرو نشست.

همچنین روز پنجشنبه قیمت دلار سقوط کرد و بازارهای سهام جهانی رشد کرد زیرا افزایش قیمت کالاها چشم انداز افزایش تورم را تشویق کرد و سرمایه گذاران را به سمت سهام حساس اقتصادی سوق داد.دلار یا کاهش 0.44 درصد به ارزش 90.89 واحد رسید.

شرایط ارزهای دیجیتالی

با توجه به برنامه ایلان ماسک در تلویزیون دوج کوین را در معرض جریان اصلی قرار می دهد. در حال حاضر این ارز دیجیتالی با کاهش قیمت رو به رو شد که به نظر می رسد به دلیل تغییر احساسات سرمایه گذاران در این ارز است.

دوج کوین و اتریوم این هفته در میان شور و هیجان بازار رمزنگاری به بالاترین سطح جدید رسیده بودند. افزایش قیمت به این معنی است که ارزش ترکیبی تمام ارزهای رمزپایه در حال حاضر بیشتر از ارزش بازار اپل، با ارزش ترین شرکت جهان است.

بیت کوین همچنین بهبودی خود را از سقوط قیمت در اواخر آوریل ادامه داده است که شاهد کاهش آن از حدود 65 هزار دلار به 48هزار دلار بود. در حال حاضر حدود 56 هزار دلار معامله می شود و طی چند روز گذشته شاهد رشد مداوم بوده است.

جهش غافلگیرکننده قیمت دوج کوین با توییت های ایلان ماسک مدیرعامل تسلا و اعلامیه برنامه معروف تجارت eToro است در این برنامه ارز رمزنگاری شده با با الهام از عکس های طنزگونه  به 20 میلیون کاربر خود ارائه شده است. Dogecoin در طی 24 ساعت گذشته نزدیک به 20 درصد و در هفته گذشته 60 درصد افزایش یافته است

رویترز نیز نوشت: گلدمن ساکس ، پنجمین بانک بزرگ آمریکا ،به برخی مشتریان خود اجازه داده در معاملات خود  با برخی ابزارهای مشتقه از بیت کوین استفاده کنند. البته گلدمن از اظهار نظر در مورد این گزارش خودداری کرده است.

بیت کوین

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما