تاثیر حجم بالای عرضه بر افت قیمت دلار

شوک منفی دلار به قیمت سکه

کدخبر: 441594
اقتصاد نیوز : قیمت دلار آمریکا افت کرد و قیمت سکه را به کانال 11 میلیون و 600 هزار تومان کشید. قیمت سکه انتظار شروع هفته طلای جهانی را می‌کشد. حجم بالای عرضه روزهای اخیر در افت قیمت دلار تاثیرگذار بوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا که عصر روز گذشته روی 27 هزار و 600 تومان قرار داشت در شروع معاملات امروز با افت 300 تومانی روی 27 هزار و 300 تومان قرار گرفت.


گزارش اکوایران درباره «سود عرضه اولیه از ایران تا چین» را ببینید


مرز حساس پایینی برای دلار 26 هزار و 800 تومان عنوان می‌شود. تحلیل‌گران معتقدند نزول قیمت دلار به زیر این سطح به راحتی صورت نخواهد گرفت. احتمالا یکی از عواملی که در این روزها قیمت دلار را به سمت پایین هدایت می‌کند، مقدار بالای عرضه در بازار متشکل است و انتظارات فعالان بازار به صورت جدی تغییر نکرده است.

در نتیجه احتمال رشد قیمت دلار در صورت کاهش عرضه وجود دارد. به هر روی قیمت دلار در ادامه قدری رشد کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار و 320 تومان قرار گرفت.

قیمت سکه امامی کاهش یافت

افت قیمت طلای جهانی در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت سکه را تحت فشار قرار داده و موجب شده بود قیمت سکه مرز حساس 11 میلیون و 800 هزار تومان را از دست دهد.قیمت سکه امامی عصر روز گذشته 11 میلیون و 710 هزار تومان بود

امروز بازار طلای جهانی تعطیل بود و افت قیمت دلار یک شوک منفی دیگر به قیمت سکه وارد کرد. قیمت سکه در شروع معاملات امروز به کانال 11 میلیون و 700 هزار تومان سرازیر شد و روی 11 میلیون و 620 هزار تومان قرار گرفت. با احتساب قیمت 27 هزار و 300 تومان برای دلار و قیمت 1754 دلار برای طلای جهانی، اندازه حباب قیمتی سکه حدود 3 درصد به دست می‌آمد.

ارزش ذاتی سکه به زیر 11 میلیون و 300 هزار تومان افت کرده بود و امید قیمت سکه به این بود که طلای جهانی فردا را صعودی آغاز کند. (قیمت سکه در پایان معاملات نیمه اول روز روی 11 میلیون و 650 هزار تومان قرار داشت)

قیمت سکه

اخباری که توجه فعالان بازار را جلب کردند

سخنگوی وزارت خارجه ایران، آمریکا را ناقض برجام خواند و تاکید کرد که ایران با جایگزینی برجام موافق نیست. براساس اظهارات خطیب‌زاده ایران برنامه‌ای برای ملاقات با مقامات آمریکایی در حاشیه نشست سازمان ملل ندارد. خبر دیگری که در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله ارز جلب توجه می‌کند به افزایش صادرات بنزین ایران در دوره تحریم مربوط می‌شود. بر این اساس در حالی که اکثر پالایشگاه‌های جهان میزان ظرفیت خود را در دوره شیوع بیماری کوید 19 کاهش دادند صادرات ایران در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن به طور قابل توجهی رشد کرد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز افت کرد، یکی از نیروهای نزولی قیمت دلار احتمالا حجم بالای عرضه طی روزهای اخیر بود. قیمت سکه امامی در روز تعطیلی بازار طلای جهانی به افت قیمت دلار واکنش نشان داد و در کانال 11 میلیون و 600 هزار تومان قرار گرفت. ارزش ذاتی قیمت سکه کاهش یافته است و قیمت سکه انتظار شروع کار بازار طلای جهانی در روز آینده را می‌کشد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما