پیش بینی بازار سکه در روز شنبه 24 مهر

پیش روی قیمت سکه به سوی قلمرو حساس؟

کدخبر: 447539
محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در بازار قلمرویی است که نزدیک به ۷۰ روز حفظ شده است. حفظ این قیمت جناح کاهشی در بازار سکه را تضعیف می کند.

به گزارش اقتصادنیوز، اگر امروز فلز گران بهای داخلی به بالای محدوده حساس ۱۱میلیون و ۸۰۰ هزار تومان صعود کند،‌ قدرت نیروهای کاهشی بازار محدود خواهد شد. محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قلمرویی است که حداقل فلز گران بهای داخلی نزدیک به ۷۰ روز خود را بالای آن حفظ کرده بود و با شکست این محدوده، سکه حتی تا نقطه ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی عقب نشینی کرد.

Untitled-15

با افزایش بهای اونس طلا در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به تدریج بار دیگر خریداران در بازار سکه قوی شدند. روز جمعه در معاملات پشت خطی دلار، قیمت این ارز در مقاطعی به بالای محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان رفت. این موضوع نیز موجب شد که خریداران بیشتری وارد بازار فلز گران بهای داخلی شوند و به تبع این اتفاق در دوره زمانی کوتاهی، سکه وارد محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان شد.

با این حال در اواخر روز جمعه، دو فشار کاهشی، گریبان سکه را گرفت. از یک سو در بازارهای جهانی،‌اونس طلا به زیر محدوده هزار و ۷۷۰ دلار رفت و در دیگر سو،‌ خبری درباره مذاکرات هسته ای منتشر شد که کمی میزان فروش در بازار دلار را افزایش داد.

گفته می شد که جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان کرد که  ایران آماده دیدار و مذاکره با مقامات بروکسل درباره برجام  است. به دنبال این اظهارات، قیمت دلار به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۳۰۰ تومان بازگشت و به دنبال آن، سکه نیز تا میانه کانال ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان عقب رفت.

به باور تحلیل گران فنی در صورتی که سکه امامی زیر محدوده ۱۱ میلیون و ۸۰۰هزار تومان باقی بماند، ممکن است به طرز غیرمنتظره ای فشار فروش بیشتر شود.

پشت خطی2

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما