قیمت طلای جهانی زیر ۱۸۰۰ دلار؛

مدیریت بازارها در دست اومیکرون /قیمت بیت کوین نزولی شد

کدخبر: 458812
به نظر می‌رسد در روز جاری معامله گران به دلیل ترس از سویه جدید کرونا برای معامله دست نگه داشته اند.

براساس گزارش اقتصادنیوز، در معاملات امروز بازار جهانی، طلا 0.31 درصد کاهش و نقره 0.52درصد افزایش داشته است. فلز زرد با قیمت 1775 دلار در هر اونس معامله می شود، در حالی که نقره پس از یک معامله سخت در روز چهارشنبه به 22.38 دلار در هر اونس بازگشت.

gold

پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه آمریکا در روز چهارشنبه آخرین کشوری است که یک مورد از نوع omicron کرونا را در داخل مرزهای خود شناسایی کرده است، بازار اروپای همتای آمریکایی روند کاهشی را پیش گرفتند.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که حداقل 23 کشور موارد ابتلا به omicron را گزارش کرده اند، و «ما انتظار داریم که این تعداد افزایش یابد.»

آژانس سازمان ملل انتظار دارد ظرف چند روز اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت انتقال نوع جدید کروناویروس داشته باشد، اما اشاره کرد که بستری شدن در بیمارستان در سراسر آفریقای جنوبی، جایی که نوع جدید برای اولین بار کشف شد، در حال افزایش است و omicron به سرعت در حال تبدیل شدن به نوع غالب در آنجا است.

دکتر Leong Hoe Nam سنگاپوری به CNBC گفت: صادقانه بگویم، امیکرون طی سه تا شش ماه بر کل جهان مسلط خواهد شد.

Screen Shot 1400-09-11 at 15.51.44

همچنین به نظر می رسد سویه جدید ویروس کرونا مدیریت بازار را در دست گرفته است. در روز جاری بیت کوین بیش از یک درصد کاهش داشته و به قیمت ۵۶ هزار و ۱۰۰ دلار رسیده است.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما