واکنش بازارها به احتمال طولانی شدن جنگ روسیه و اوکراین

کاهش قیمت طلا /ارزهای دیجیتال تحریم می شوند؟

کدخبر: 480140
طلا پس از اینکه در معاملات ریسک گریز روز سه شنبه در حدود 1950 دلار معامله شد، در روز چهارشنبه دوباره کاهش یافت.

براساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا و نقره در معاملات چهارشنبه کاهش پیدا کردند، زیرا اصلاحات نزولی و سود گرفتن از معامله گران آتی کوتاه مدت پس از افزایش های اخیر صورت گرفت. وضعیت ژئوپلیتیک روسیه و اوکراین به افزایش قیمت فلزات گرانبها ادامه خواهد داد. هر اونس طلا در ماه آوریل با 23 دلار و 80 سنت کاهش به 1920 دلار و 30 سنت رسید.

تهاجم روسیه به اوکراین همچنان ادامه دارد. در واقع، برخی از کارشناسان نظامی می گویند که جنگ روسیه و اوکراین ممکن است 10 سال طول بکشد. این شاید برای مدتی آینده معامله گران و سرمایه گذاران را نگران نگه می دارد.

بی توجهی بازارها به اظهارات پاول

بازار امروز شهادت جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را در یک هیئت مجلس نمایندگان آمریکا شنید. پاول گفت که طرفدار افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در نشست مارس FOMC است. اظهارات او به طور قابل توجهی برای بازار اهمیت زیادی نداشت. بسیاری از ناظران بازار هنوز فکر می کنند که بحران ژئوپلیتیکی می تواند زمان و درجه افزایش نرخ بهره مورد انتظار فدرال رزرو در سال جاری را تغییر دهد.

gold (1)

نوسانات اندک در بازار ارزهای دیجیتالی

وزیر دارایی فرانسه، اعلام کرده است که تحریم‌ها ارزهای دیجیتال را هم شامل می‌شود. اتحادیه اروپا هفت بانک روسی را از دسترسی به سوئیفت محروم کرده و به این بانک‌ها ۱۰ روز فرصت داده است تا عملیات مبتنی بر سوئیفت خود را متوقف کنند.

درحال حاضر بیت کوین در کانال ۴۳هزار دلار قرار دارد و در هفته ۱۴درصد رشد را نشان می‌دهد و در ماه بیش از ۱۲ درصد صعود را تجربه کرده است.

Screen Shot 1400-12-11 at 23.26.41

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی