رکوردزنی جدید طلا و رشد اندک بیت‌کوین

جنگ اوکراین؛ قطب‌نمای این روزهای بازارهای جهانی

کدخبر: 481571
اقتصادنیوز: دیروز طلا به بالاترین حد خود دو سال اخیررسید و سپس با افزایش شاخص سهام در آمریکا آمریکا، اندکی عقب نشینی کرد.

به گزارش اقصادنیوز، با افزایش نگرانی‌ها در موردپیامدهای حمله روسیه به اوکراین و انتشار اخباری مبنی بر احتمال تحریم واردات نفت روسیه به آمریکا و بریتانیا،  قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی روز سه‌شنبه با به سمت بالاترین رقم دو سال اخیر حرکت کرد.

در همین حال، نگرانی‌ها در مورد کمبود عرضه پالادیوم به دلیل تحریم‌ها علیه روسیه، بزرگترین تولیدکننده فلز کاتالیست خودکار، قیمت آن را نزدیک به بالاترین حد تاریخ نگه داشت.

دیروز ارزش نقطه‌ای طلا با 3.3 درصد افزایش به 2062.91 دلار در هر اونس رسید که حدود 10 دلار از اوج 2072.50 دلاری که در آگوست 2020 ثبت شد فاصله داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا با 3.6 درصد افزایش به 2068.30 دلار رسید.

دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات در High Ridge Futures در این باره تاکید کرد: «ترکیبی از قیمت های بالای انرژی، قیمت غلات، قیمت فلزات اساسی در فشارهای تورمی چشمگیر، همچنان پشتوانه اصلی افزایش قیمت طلا است، و این فلز را اوج میبرد.»

gold

رشد اندک بیت‌کوین

بیت کوین (BTC) در چند روز گذشته مرز مقاومتی ۳۷هزار دلار را حفظ کرده است. این مرز می تواند اهداف صعودی کوتاه مدت را به سمت منطقه مقاومت ۴۰هزار تا ۴۵هزار دلاری به همراه داشته باشد.

این ارز دیجیتال در زمان انتشار خبر حدود 38هزار و 700 دلار معامله می شد و در 24 ساعت گذشته 3 درصد رشد داشت.

Screen Shot 1400-12-17 at 23.17.12

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی