معرفی موتور محرکه طلا در بازارهای جهانی

آینده طلا در سال جدید

کدخبر: ۵۴۵۷۴۲
اقتصادنیوز: طلا ممکن است در کوتاه مدت از بازدهی منفی در آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ منتفع شود.
آینده طلا در سال جدید

به گزارش اقتصادنیوز، ترن هوایی طلا در سال پر فراز و نشیب 2022 با کاهش خفیف سالانه به پایان رسید و قیمت اونس طلا در حدود 1810 دلار نه چندان دور از  1826 دلار سال 2021 پایان یافت.

با این حال، به نظر می‌رسد که طلا در سال 2023 در رکود تورمی و ریسک‌های ژئوپلیتیکی به خوبی بدرخشد، زیرا اقتصاد جهانی در بحبوحه تورم بالا و نرخ‌های بهره بالا با بادهای مخالف عظیمی روبرو است. چنین سناریویی موقعیت طلا را به عنوان یک دارایی قابل اعتماد و یک پناهگاه سنتی سرمایه تحکیم می کند.

طلا ممکن است در کوتاه مدت از بازدهی منفی در  اقتصاد آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ منتفع شود، زیرا علیرغم افزایش شدید نرخ بهره توسط بانک‌های مرکزی اقتصادهای بزرگ، تورم و انتظارات تورمی کوتاه مدت همچنان بالا است.

فروش 2 خودروی جذاب وارداتی در بورس

چشم انداز اقتصادی اقتصادهای کلیدی، ممکن است به طرز نگران کننده ای بدتر از سال 2022 باشد. رکود تورمی از لحاظ تاریخی حامی طلا بوده است. 

رکود اقتصادی و درآمد ضعیف‌تر از نظر تاریخی اغلب برای طلا مثبت بوده است. اقتصاد آمریکا شاید در ماه‌های آینده تحت فشار قرار بگیرد، و کاهش نرخ بهره محرک نهایی طلا خواهد بود. یکی دیگر از عوامل اصلی که از قیمت طلا حمایت می کند، فروپاشی کریپتوها در سال 2022 است که بار دیگر بر ارزش جهانی طلا به عنوان یک دارایی امن تأکید کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی