گزارش «اقتصاد نیوز» از بازار سکه و ارز

ساز ناکوک طلا برای بازار سکه / پیش‌بینی قیمت سکه امروز

کدخبر: ۵۹۲۲۰۳
اقتصادنیوز : قیمت سکه امامی در حال حاضر در محدوده ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است و مرز حمایتی ۲۸میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر اگر محدوده فعلی سکه از دست برود، عقب نشینی تا پله هشتم کانال ۲۷میلیون‌تومان محتمل خواهد بود.
  ساز ناکوک طلا برای بازار سکه / پیش‌بینی قیمت سکه امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت سکه امامی در آغار معاملات نقدی روز دوشنبه با ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسید اما در واپسین ساعت کاری بازار با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی بر روی ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ایستاد.

برخی از تحلیلگران اقتصادی باور دارند که دلیل عقب نشینی قیمت سکه ناشی از کم رمق شدن معاملات در بازار طلا جهانی است. در حال حاضر قیمت هر اونس طلا تا محدوده یک هزارو 910 دلار پایین آمده و به عنوان سرعت گیری در مسیر افزایش قیمت سکه عمل کرده است.

به عقیده این دسته اگر قیمت اونس طلا  آرایش صعودی به خود بگیرد، ممکن است بر نوسانات بازار سکه نیز اثر افزایشی بگذارد.

از سوی دیگر اخبار سیاسی و اقتصادی حول محور آزادسازی ارزهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی و همچنین تبادل زندانیان آمریکایی در ایران همچنان در بین معامله گران دست به دست می شود و همین امر معامله گران را محتاط کرده است.

وال‌استریت‌ژورنال، در گزارشی نوشت که توافق ایران و آمریکا احتمالا گام اول برای احیای بخشی از برجام است. پیش از این، روز پنج‌شنبه روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بود که مطابق با توافق حاصل شده میان تهران و واشنگتن، پنج آمریکایی در ازای آزادی چند زندانی ایرانی و دسترسی تهران به 6 میلیارد دلار از دارایی‌های مسدود شده‌اش در کره جنوبی برای مصارف بشردوستانه، اجازه ترک ایران را پیدا خواهند کرد.

همچنین، خبر سفر امیرعبداللهیان به عربستان هم احتمالا مورد توجه معامله گران قرار گرفته است. روز گذشته سخنگوی‌وزارت خارجه از سفر قریب الوقوع امیرعبداللهیان به ریاض خبر داد.

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، در خبری اختصاصی به «دنیای‌اقتصاد» گفت: این سفر برای روز پنج‌شنبه ۲۶مرداد برنامه‌ریزی و ملاقات با محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی- با توجه به ملاقات وزیر خارجه عربستان با رئیس‌جمهور ایران در تهران- تنظیم شده است. این دیدار نخستین سفر رسمی یک مقام بلندپایه جمهوری اسلامی به عربستان پس از نزدیک به دو دهه محسوب می‌شود و‌ می‌تواند بهبود روابط احیاشده دو کشور را سرعت بیشتری ببخشد.

 عده ای از معامله گران می گفتند احتمالا لبخند دیپلماسی به بازار سکه باعث شده کمتر کسی دست به خرید بزند و سکه امامی در یک محدوده خاص نوسان رفت و برگشتی ثبت کند. 

 قیمت سکه  امامی در حال حاضر در محدوده ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می باشد و مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر اگر محدوده فعلی سکه از دست برود، عقب نشینی تا پله هشتم کانال ۲۷میلیون‌تومان نیز محتمل خواهد بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی