دور دنیا

سال برای بازار ارز صعودی تمام شد/ پافشاری قیمت لیر ترکیه و درام ارمنستان بر ثبات

کدخبر: ۶۳۵۶۵۳
اقتصادنیوز: امروز قیمت لیر ترکیه و درام ارمنستان در بازار ارز تهران ثبات را تجربه کردند و این در حالیست که ارزش دینار عراق با افزایش دو تومانی که تجربه کرد به 47 تومان رسید.
سال برای بازار ارز صعودی تمام شد/ پافشاری قیمت لیر ترکیه و درام ارمنستان بر ثبات

به گزارش اقتصادنیوز، تسهیل فعالیت شرکت‌های ایرانی در عراق و سوریه موضوع آخرین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه و ریاست مهدی صفری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه بود.

به گفته صفری تمهیدات و اقدامات وزارت امور خارجه و همچنین سفارتخانه‌های ایران در بغداد و دمشق برای کمک به شرکت‌های فعال یا مشتاق فعالیت در عراق و سوریه و رفع برخی مشکلات آن‌ها انجام شده است.

معاون دیپلماسی از شرکت‌های ایرانی خواست ارتباط و تعامل خود را با سفارت و وزارت امور خارجه تقویت کرده و جزئیات دقیق پروژه‌ها، پیشنهادها و مسائل و مشکلات خود را با این ۲ نهاد در میان بگذارند.

طبق اعلام صفری «سوریه و عراق بعد از گذار از یک دوره بحران داخلی آمادگی کامل برای بازسازی و اجرای پروژه های عمرانی، اقتصادی و صنعتی را دارد.» موضوع مهمی که می تواند در آینده پیشرو زمینه ساز گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان شرکت های ایرانی و عراقی شود و همچنین روند صادرات و واردات بین دو کشور را تسهیل کند. این اتفاق عاملی شد تا بر روند قیمتی دینار؛ واحد پول رسمی کشور عراق در کشورمان در آخرین روز کاری سال 1402 نگاهی بیندازیم.

قیمت دینار عراق امروز 28 اسفند 1402

قیمت دینار عراق معاملات بازار ارز تهران را در حالی به پایان رساند که در مقایسه با روز گذشته روند صعودی را در پیش گرفت و با تجربه رشد دو تومانی؛ 47 تومان قیمت گذاری و معامله شد تا سال 1402 را خلاف روند ثابت همیشگی خود تمام کند. چرا که دینار عراق در طول چند ماه اخیر بر ثبات قیمت پافشاری داشت و دامنه تغییرات و نوسانات محدودی را تجربه کرده بود.

خبر مرتبط
آخرین قیمت دلار و درهم امروز دوشنبه 28 اسفند 1402/ قیمت لیر ترکیه امروز +جدول

اقتصادنیوز: دلار مبادله ای، امروز به ۴۳,۴۷۲ (چهل و سه هزار و چهارصد و هفتاد و دو ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۲۳ درصدی داشته است.

قیمت لیر ترکیه امروز

امروز در بازار ارز تهران ارزش لیر ترکیه نسبت به روز گذشته تغییری را تجربه نکرد و با ثباتی که داشت، به مانند روز پیش 1885 تومان نرخ گذاری و خرید و فروش شد.

امروز همچنین نرخ برابری هر لیر ترکیه با دلار آمریکا در بازار ارز تهران 32.3 است.

قیمت لیر ترکیه

نرخ امروز درهم امارات در بازار

معاملات امروز در حالی برای درهم امارات به پایان رسید که نسبت به آنچه در معاملات روز گذشته تجربه کرده بود؛ 120 تومان گران شد و 16320 تومان قیمت خورد تا سال 1402 را با روندی صعودی همچون روز پیش به پایان رساند.

قیمت امروز ریال عمان

ریال عمان؛ رکورددار صعود و نزول قیمت در بازار ارز تهران آخرین روز کاری سال را در حالی سپری کرد و به پایان رساند که 157,220 تومان نرخ گذاری شود. قیمت ریال عمان نسبت به معاملات روز گذشته 600 تومان رشد داشته است.

نرخ برابری هر ریال عمان با دلار آمریکا در بازار امروز هم 2.6 است.

آخرین قیمت منات آذربایجان

امروز همچنین قیمت منات آذربایجان در جریان مبادلات ارزی بازار تهران به روند حاکم بر بازار احترام گذاشت و صعود را در پیش گرفت. هر منات که روز گذشته 35330 تومان قیمت خورده بود؛ معاملات امروز را با نرخ 35480 تومان تومان به پایان رساند که حکایت از افزایش 150 تومانی این ارز دارد.

منات آذربایجان

قیمت درام ارمنستان

درام ارمنستان؛ کم نوسان ترین ارز موجود در بازار تهران هم امروز را در شرایطی سپری کرد که 151 تومان خرید و فروش شود؛ نرخی که حکایت از ثبات قیمت درام به مانند معاملات روز گذشته دارد.

آخرین نرخ لاری گرجستان

در نهایت هر لاری گرجستان در معاملات امروز بازار ارز تهران 22470 تومان ارزش گذاری شد که حکایت از افزایش 40 تومانی این ارز دارد.

بازار ارز تهران آخرین روز کاری سال را در حالی به پایان رساند که قیمت عمده ارزها صعود را تجربه کردند و لیر ترکیه و درام ارمنستان تنها ارزهایی بودند که ثبات قیمت را در پیش گرفتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی