کدخبر: ۱۰۵۲۲۹ لینک کوتاه

بافق در آستانه تکمیل فولاد

با مشارکت بخش خصوصی و مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و صندوق بازنشستگی فولاد کشور در شهرستان بافق کارخانه فولاد و کنستانتره راه اندازی خواهد شد.

به گزارش «اقتصادنیوز»، طلایی‌مقدم در حاشیه نشستی در خصوص سرمایه‌گذاری طرح‌های جوار معدنی و فولادی شهرستان بافق که با حضور اعضای هیات مدیره صندوق بازنشتگی فولاد کشور و شرکت سنگ آهن مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: برای سرمایه‌گذاری طرح گندله‌سازی به جمع‌بندی و نتیجه خوبی رسیدیم که مقرر شد صندوق بازنشستگی فولاد کشور و شرکت سنگ آهن سرمایه‌گذاری کل طرح گندله سازی را ظرف مدت سه سال انجام دهد که با شش ماه فرصت راه‌اندازی آزمایشی طرح در مدت 42 ماه به بهره‌برداری کامل برسد.

او با بیان اینکه شرایط محیطی و سرمایه‌گذاری شهرستان بافق را برای بخش خصوصی و دولتی ایده‌آل است، تصریح کرد: خوشحالیم که در بافق شرایط به گونه‌ای است که یک وحدت و همدلی بین مردم و مسئولان به‌وجود آمده که می‌طلبد از این فرصت و پتانسیل در جهت پیشبرد توسعه شهرستان و اجرای طرح‌های جوار معدنی و فولادی از جمله اصلاح خط کنستانتره و تولید فولاد در بافق گام برداشت.

طلایی‌مقدم ضمن تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری و اجرای طرح‌های جوار معدنی و چرخه فولاد در بافق خاطر نشان کرد: کارخانه فولاد و کنستانتره با مشارکت بخش خصوصی و مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی و صندوق بازنشستگی فولاد کشور در شهرستان بافق ایجاد می‌شود.

او افزود: این سرمایه‌گذاری به صورت 49-51 به نسبت قدرالسهم بین بخش خصوصی (بافق کسری) و شرکت سنگ آهن مرکزی سرمایه‌گذار و اجرا می‌شود.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان بافق، فرماندار بافق با اشاره به تدابیر اندیشیده شده درباره تامین خوراک صنایع جوارمعدنی گفته است: به طور قطع سمت و سوی دولت برای احداث صنایع جوار معدنی و تکمیل چرخه فولاد در شهرستان مثبت است.

همچنین در این جلسه مقرر شد با همکاری شرکت شهداب یزد، آسفالت توس و شرکت فکور صنعت شرکت هلدینگی به نام شرکت بافق کسری تشکیل و عملیات اجرایی خط کنسانتره و فولاد را همزمان شروع کنند.