کدخبر: ۱۰۰۱۲۱ لینک کوتاه

مدیرعامل شرکت کاسپین در گفتگو با اقتصاد روز:

تاخیر در آزادسازی تنها به نفع دلال ها است

مدیرعامل شرکت هواپیمایی کاسپین گفت: اگر دولت به دنبال توسعه ناوگان است باید از ایرلاین ها به هر طریق ممکن حمایت کند تا آزادسازی نرخ ها محقق شود و نگذارد عده ای دلال سود اصلی را ببرند و در این بین مردم و ایرلاین ها متضرر شوند.

صمد سلیمانی در گفت وگو با اقتصاد روز با تاکید براینکه دیگرانجام پروازهای داخلی برای ایرلاین ها صرفه اقتصادی ندارد. اظهار کرد: عملیات پروازی داخلی با توجه به هزینه هایی که تحمیل می کند با نرخ های تکلیفی دیگر مقرون بصرفه نیست.

او افزود: ایرلاین ها کشور از انجام پروازهای داخلی سودی نمی برند و در برخی موارد نیز زیان می دهند. تنها راه چاره ازادسازی قیمت بلیت است.

سلیمانی درباره اینکه مسوولان وزارت راه و شهرسازی وعده داده اند که در اردیبهشت ماه جاری آزادسازی قیمت بلیت هواپیما انجام شود، تصریح کرد: علی رغم قول هایی که مسوولان وزارت راه وشهرسازی داده اند  و کارهای زیرساختی و نرم افزاری در جهت تنوع سازی قیمت بلیت هواپیما انجام شده است اما مشخص نیست چرا هنوز مسوولان راه و شهرسازی برای اجرای آزادسازی نرخ ها تردید دارند.

مدیرعامل کاسپین ادامه داد: در پایان سال گذشته مسوولان راه و شهرسازی وعده داده بودند که بطور قطع آزادسازی را اجرایی کنند اما به یکباره منصرف شدند و همچنان برای آزادسازی تاخیر دارند.