کدخبر: ۱۵۷۸۰۱ لینک کوتاه

مقایسه ۶ خودرو در بازار ایران، از سراتو تا تلیسمان

انتخاب یک خودرو از میان گزینه‌های موجود در بازار شاید یکی از دشوارترین خریدهای ممکن باشد؛ چرا‌که اغلب باید بانگاهی بلند‌مدت به ماجرا نگریست. در این میان برخی هم هستند که با سرعت بیشتری خودروی خود را عوض می‌کنند. آنها نیز همیشه دوست دارند بدانند که خودروهای جدید کدام هستند و تفاوت‌ها و شباهت‌های آنها با خودروی کنونی‌شان چیست.

در بازار رو‌به رشد خودرو ایران چه از نظر تنوع مدل و چه از نظر افزایش خریدار مساله انتخاب خودرو، روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. در این صفحه سعی شده خودروهای مختلفی که از نظر قیمت یا قابلیت‌های فنی در یک کلاس قرار دارند با زبانی ساده با یکدیگر مقایسه شوند.

کیا سراتو یا ام‌جی 6

این دو خودرو در یک کلاس بوده و تقریبا در یک رنج قیمتی با هم رقابت می‌کنند. این در حالی است که سراتو خودرویی پر‌اقبال با بازار خوب و MG6 خودرویی کم اقبال‌تر نسبت به آن در بازار دست دوم است. سراتو با موتور پر‌حجم‌تر و البته پر‌قدرت‌تر به میدان آمده است. این در حالی است که موتور MG6 از سیستم توربوشارژ بهره می‌برد که همین امر در شتاب‌گیری این خودرو را موفق‌تر نشان می‌دهد. هر دو خودرو ظاهری جذاب، کابینی جذاب‌تر و البته امکاناتی زیاد دارند که هر خریداری را ترغیب می‌کند تا خرید خودرو را قطعی کند. کیفیت ساخت هر دو خودرو خوب بوده و البته مواد به کار رفته درون کابینشان نیز قابل قبول است. فضای کابین زیاد بوده و برای خانواده‌ها است. به خصوص اینکه فضای بار زیادی را در اختیار خریدار قرار می‌دهند. خدمات پس از فروش هر دو خودرو گسترده بوده اما در این میان کیا گستردگی بیشتری دارد. به‌طور کلی انتخاب بین این دو خودرو بسته به سلیقه دارد و هر دو خودرو انتخاب‌های خوبی به حساب می‌آیند. با این توضیح که سراتو از فراوانی قطعه بیشتری در بازار برخوردار است.

 

رنو اسکالا یا هیوندای اکسنت

خودروی اسکالا در کلاسی بالاتر از اکسنت قرار دارد اما از نظر قیمت می‌توان این دو خودرو را با هم برابر دانست. اسکالا از موتوری قوی‌تر و پر‌حجم‌تر برخوردار است و در شتاب‌گیری نیز به راحتی اکسنت را جا می‌گذارد اما اکسنت آپشن‌های فراوانی داشته و البته در بازار نیز موفق‌تر از اسکالا عمل کرده است. اگر بخواهیم واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم هیوندای اکسنت هیچ شانسی در مقابل کیفیت کابین و البته کیفیت سواری اسکالا ندارد. ولی مسائلی مانند استهلاک نیز وجود دارد که عملکرد اکسنت در آن به مراتب بهتر است و برای نگاه بلند‌مدت گزینه بهتری به نظر می‌رسد. در مقابل ظاهر اسپرت‌تر اسکالا و همچنین متریال به کار رفته در ساخت کابین آن هم برتری‌های محسوس این فرانسوی به حساب می‌آیند. به‌طور کلی می‌توان هر دو خودرو را انتخاب‌هایی مناسب دانست اما هزینه‌های تعمیر و نگهداری اکسنت به مراتب کمتر از اسکالا است و البته خدمات پس از فروش هیوندای نیز در سطح بالاتری از رنو قرار دارد. حال اگر به دنبال کیفیت سواری و موتوری پر‌قدرت‌تر هستید اسکالا گزینه‌ای مناسب است اما بازار دست دوم و امکانات بیشتر را می‌توانید در اکسنت داشته باشید.

 

 

هوندا آکورد یا رنو تلیسمان

دو خودروی جذاب بازار ایران که البته تلیسمان یک تازه‌وارد بوده و آکورد چند سال است که در بازار ایران حضور دارد. این دو خودرو در بازاری پر‌رقیب حضور دارند و البته تفاوت‌های فراوانی نیز با یکدیگر دارند. در زمینه حجم موتور آکورد پر‌حجم‌تر است اما قدرت تلیسمان به واسطه داشتن توربوشارژ بیشتر بوده و البته مصرف سوخت کمتری دارد. امکانات تلیسمان نیز بیشتر است اما از سواری جذاب و منحصر به فرد آکورد نمی‌توان به راحتی گذشت. خودرویی که در ایران طرفدارانی خاص داشته و در بازار نمونه‌های دست دوم آن را کمتر می‌توان پیدا کرد. استهلاک پایین و لذت راندن از محاسن آکورد است. خدمات پس از فروش آکورد تعریفی ندارد و آن هم به کم بودن تعداد نمایندگی‌های هوندا بر می‌گردد. قطعات آن نیز در بازار زیاد نیست اگرچه قطعات تلیسمان نیز در بازار نایاب بوده و اگرهم باشند قیمت‌هایی بالا دارند. البته تلیسمان هنوز یک تازه‌وارد است و باید دید در ادامه چه وضعی از نظر خدمات پیدا می‌کند. هر دو خودرو انتخاب‌های خوبی به حساب می‌آیند. آکورد اقتصادی با سواری جذاب و تلیسمان زیبا با امکانات فراوان.